Verdict over de Vivo X300 Ultra
Net als bij het Pro-model heeft Vivo een duidelijke stap voorwaarts gezet met de camera's van de X300 Ultra in vergelijking met de vorige generatie. De X300 Ultra slaagt er echter maar net in om onze vorige topscore voor camera's, de X300 Pro, te vervangen.
De kleurweergave van de verder uitstekende camera-installatie vertoont verrassend grote zwakke punten, ondanks de nieuwe kleurensensor.
Foto- en videoliefhebbers komen nog steeds aan hun trekken met dit vlaggenschip van Vivo.
De compromisloze uitrusting met drie extra grote beeldsensoren lijkt een prijs te hebben gekregen vanwege de DRAM-crisis. Er zijn op verschillende vlakken compromissen te zien in het Ultra-model, zoals de luidsprekers of het weglaten van de speciale cameraknop.
De Vivo X300 Ultra lijkt niet optimaal gepositioneerd te zijn wat betreft koeling vanwege de hoge warmteafgifte en het uitgesproken throttling.
Ondanks onze kritiek is het vlaggenschip van Vivo een geweldige smartphone en kan het zich meten met de high-end concurrentie. Maar afgezien van de camera's is hij soms een tikkeltje slechter dan de Find X9 Ultra of de Galaxy S26 Ultra.
Pro
Contra
Prijzen en beschikbaarheid van de Vivo X300 Ultra
De RRP voor de enige opslagoptie van de Vivo X300 Ultra gepland in Europa met 16 GB RAM en 1 TB opslag is een flinke €1.999.
Wij ontvingen een importmodel van Trading Shenzhen met 512 GB opslagruimte voor minder dan €1.000.
Inhoudsopgave
- Verdict over de Vivo X300 Ultra
- Specificaties van de Vivo X300 Ultra
- Versie: Waterdichte vlaggenschip telefoon met dunne randen
- Kenmerken: Vivo-smartphone met snelle USB 3.2
- Software: De Vivo X300 Ultra wordt geleverd met Android 16
- Communicatie en GNSS: Vivo X300 Ultra met Wi-Fi 7 en 5G
- Telefoonfuncties en spraakkwaliteit: X300 Ultra ondersteunt dual SIM en eSIM
- Camera's: Hoogwaardige smartphone met Sony-sensor en OIS
- Accessoires en garantie: Vivo X300 Ultra met en zonder oplader
- Invoerapparaten en bediening: Vlaggenschip telefoon vertrouwt op ultrasone vingerafdruk
- Beeldscherm: Vivo X300 Ultra met groot OLED-scherm
- Prestaties: Vlaggenschip telefoon met high-end chipset van Qualcomm
- Uitstoot: Veel afvalwarmte en veel gas in de Vivo X300 Ultra
- Batterijlevensduur: X300 Ultra met een XXL-batterij
- Notebookcheck's algemene indrukken van de Vivo X300 Ultra
- Potentiële concurrenten in vergelijking
Specificaties van de Vivo X300 Ultra
Versie: Waterdichte vlaggenschip telefoon met dunne randen

De Vivo X300 Ultra is IP69- en IP68-gecertificeerd, net als andere vlaggenschipapparaten in zijn klasse, zoals de Xiaomi 17 Ultra.
Met 8,2 mm is onze zwarte variant iets dunner en met 232 g iets lichter dan de andere kleuropties, maar het Vivo vlaggenschip is nog steeds niet handzaam. Alle versies van het vlaggenschip hebben een efficiënte screen-to-body ratio van 90,3% gemeen.
Het frame is gemaakt van mat aluminium, terwijl de voor- en achterkant bedekt zijn met Armor Glass van het bedrijf zelf. Door de krachtige cameramodule aan de achterkant ziet de X300 Ultra er een beetje topzwaar uit, maar we vinden dit niet storend in praktisch gebruik.
Top 10 Testrapporten
» Top 10 Multimedia Notebooks
» Top 10 Gaming-Notebooks
» Top 10 Budget Gaming Laptops
» Top 10 Lichtgewicht Gaming-Notebooks
» Top 10 Premium Office/Business-Notebooks
» Top 10 Budget Office/Business-Notebooks
» Top 10 Workstation-Laptops
» Top 10 Subnotebooks
» Top 10 Ultrabooks
» Top 10 Notebooks tot €300
» Top 10 Notebooks tot €500
» Top 10 Notebooks tot € 1.000
» De beste notebookbeeldschermen
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 13
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 15
» Top Windows alternatieven voor de MacBook 12 en Air
» Top 10 best verkopende notebooks op Amazon
» Top 10 Convertible Notebooks
» Top 10 Tablets
» Top 10 Tablets tot € 250
» Top 10 Smartphones
» Top 10 Phablets (>90cm²)
» Top 10 Camera Smartphones
» Top 10 Smartphones tot €500
» Top 10 best verkopende smartphones op Amazon
Kenmerken: Vivo-smartphone met snelle USB 3.2
De variant die in Europa beschikbaar is, wordt geleverd met snel UFS 4.1-geheugen en LPDDR5X Ultra Pro RAM, terwijl de kleinere geheugenopties die in China beschikbaar zijn (256 GB, 512 GB), worden aangeboden met de LPDDR5X Ultra-standaard.
De USB-poort van de X300 Ultra ondersteunt de snelle 3.2 standaard inclusief beelduitvoer en OTG-ondersteuning. Een NFC-chip en een infrarood blaster zijn ook geïntegreerd.
De Vivo-telefoon wordt niet geleverd met draadloze ultrabreedbandtechnologie.
Software: De Vivo X300 Ultra wordt geleverd met Android 16
Vivo vertrouwt op zijn eigen OriginOS voor zijn X300 Ultra, dat op het moment van testen gebaseerd is op Android 16 en verschillende talen ondersteunt, waaronder Duits, in de Chinese versie.
Volgens de fabrikant zullen Android updates vijf jaar lang beschikbaar zijn en beveiligingspatches zeven jaar lang.
Interessant genoeg adverteert Vivo ook met deze updategarantie voor China, wat daar nogal ongebruikelijk is.
Duurzaamheid
De Vivo X300 Ultra wordt geleverd in een buitenverpakking zonder zichtbaar plastic, maar de doos is wel in krimpfolie verpakt. Er is nog geen informatie verstrekt over de duurzaamheid.
Communicatie en GNSS: Vivo X300 Ultra met Wi-Fi 7 en 5G
Of hij nu uit China of Europa komt, de X300 Ultra heeft een breed frequentiebereik voor alle mobiele telefoonstandaarden. Als u echter een eSIM wilt gebruiken, moet u het globale model gebruiken.
Daarnaast wordt Bluetooth 6.0 alleen softwarematig ondersteund door de wereldwijde versie; om wettelijke redenen is alleen versie 5.4 opgenomen in de Chinese versie.
Moderne Wi-Fi 7 is beschikbaar voor het WLAN, inclusief de snelle 6 GHz band. In de test haalden we een zeer hoge overdrachtssnelheid van bijna 2.000 Mbps op het hoogtepunt.
| Networking | |
| Vivo X300 Ultra | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Vivo X200 Ultra | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Gemiddeld 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Gemiddelde van klas Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
Tri-band connectiviteit is beschikbaar voor satellietpositionering. Tijdens een korte fietstocht vergelijken we de Vivo X300 Ultra met een Garmin Venu 2, waarbij de X300 Ultra nauwelijks significante onnauwkeurigheden vertoont en uitermate geschikt is voor navigatietaken.
Telefoonfuncties en spraakkwaliteit: X300 Ultra ondersteunt dual SIM en eSIM
De Vivo-telefoon ondersteunt dual SIM met twee nano-SIM's. De wereldwijde versie ondersteunt ook twee eSIM's, die in combinatie met een fysieke SIM-kaart kunnen worden gebruikt.
Net als de Xiaomi 15Trust Vivo zijn X300 Ultra uit met een walkie-talkie-functie. Dit maakt het mogelijk om telefoongesprekken te voeren of berichten uit te wisselen met andere compatibele Vivo-apparaten via een Bluetooth-verbinding met groot bereik zonder mobiele service.
Camera's: Hoogwaardige smartphone met Sony-sensor en OIS
De samenwerking met Zeiss komt natuurlijk weer om de hoek kijken bij de X300 Ultra. De camera-hardware van de Vivo-telefoon is eersteklas voor een smartphone.
Alle drie de camera's bieden een grote sensor, te beginnen met het 1/1,12-inch formaat voor de Sony LYT-901 hoofdcamera, 1/1,28-inch voor de Sony LYT-818 ultragroothoek en 1/1,4-inch voor de ISOCELL HP0 telesensor.
Ter vergelijking: de hoofdcamera van een iPhone 17 met een 1/1,55-inch sensor aanzienlijk kleiner dan de kleinste sensor van de X300 Ultra.
De 12 MP foto's met de nieuwe 200 MP hoofdcamera van de Vivo-telefoon zijn aantrekkelijk, en de scherpstelling en beeldscherpte bevallen ons erg goed. Er is ook een nieuwe pixel binning standaard aan boord die resulteert in 25 MP opnames voor meer details.
Motieven bij weinig licht profiteren ook van het beste fotoalgoritme dat momenteel beschikbaar is voor smartphones en de verbeterde eigen beeldchip VS1+.
In tegenstelling tot de Apple iPhone 17 Progebruikt de Vivo X300 Ultra een aanzienlijk langere brandpuntsafstand van 35 mm, wat heel logisch is, omdat de ultragroothoek ook zeer overtuigende resultaten oplevert en qua kwaliteit kan doorgaan voor de hoofdcamera.
Hetzelfde geldt voor zoomen met de nieuwe 200 MP camera met 3,7x optische vergroting. Vergeleken met de X200 Ultra is een kleiner diafragma nodig, maar dankzij de hoge resolutie en de uitsnede van de sensor zijn zelfs foto's die met 10x zijn genomen zeer gedetailleerd en nauwelijks overscherp.
Betekent dit dat Vivo de best mogelijke opstelling in een smartphone heeft bereikt? Helaas niet.
De nieuwe color-sensing camera van de Vivo X300 Ultra met zijn 12 kleurkanalen is nog niet overtuigend. Het wordt verondersteld om meer natuurlijke kleuren mogelijk te maken, maar onze gemeten afwijkingen zijn erg hoog en de verheldering van de kleuren is uitgesproken voor een high-end smartphone.
Beeldvergelijking
Bekijk een scène en navigeer binnen het eerste beeld. Eén klik wijzigt het zoomniveau. Eén klik op het ingezoomde beeld opent het origineel in een nieuw venster. Het eerste beeld toont de verschaalde foto van het testtoestel.
Main cameraMain cameraLow lightUltra-wide angle

Accessoires en garantie: Vivo X300 Ultra met en zonder oplader
De levering bevat een USB-kabel, een beschermhoes en een 100 W voedingsadapter voor de Chinese versie. Bij de Shenzhen-handel is ook een EU-adapter inbegrepen voor de stopcontacten die in dit land worden gebruikt.
Vivo biedt opnieuw een fotografiekit inclusief een Zeiss teleconverterlens als optie voor zijn vlaggenschip voor ongeveer €490.
De garantie periode is 12 maanden als import. In het geval van ons testtoestel van Trading Shenzhen is het ook mogelijk om de Vivo-telefoon naar een Duits verzendadres te sturen in geval van een garantieclaim.
Invoerapparaten en bediening: Vlaggenschip telefoon vertrouwt op ultrasone vingerafdruk
Beeldscherm: Vivo X300 Ultra met groot OLED-scherm
Het 6,82 inch OLED-scherm van de Vivo-telefoon heeft een hoge 1.440p resolutie en werkt met een variabele vernieuwingsfrequentie van 1 Hz tot 144 Hz.
We haalden niet helemaal de geadverteerde piekhelderheid van 4.500 nits tijdens onze meting, maar kwamen heel dicht in de buurt met HDR-inhoud.
Wat betreft oogbescherming werkt de X300 Ultra met een hoogfrequente PWM-dimming tot 2.160 Hz bij verversingsfrequenties van 1-120 Hz en tot 2.592 Hz bij 144 Hz. De basisflikkering is echter vrij laag bij 110 Hz.
| |||||||||||||||||||||||||
Helderheidsverdeling: 96 %
Helderheid in Batterij-modus: 1568 cd/m²
Contrast: ∞:1 (Zwart: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 1.23 | ∀{0.5-29.43 Ø4.74}
ΔE Greyscale Calman: 1.9 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
99.8% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.251
CCT: 6552 K
| Vivo X300 Ultra LTPO OLED, 3168x1440, 6.8" | Samsung Galaxy S26 Ultra Dynamic AMOLED 2X, 3120x1440, 6.9" | Xiaomi 17 Ultra AMOLED, 2608x1200, 6.9" | Vivo X200 Ultra AMOLED, 3168x1440, 6.8" | Oppo Find X9 Pro LTPO AMOLED, 2772x1272, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|---|
| Screen | -23% | 3% | 4% | 2% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1568 | 1339 -15% | 1303 -17% | 1286 -18% | 1105 -30% |
| Brightness (cd/m²) | 1535 | 1381 -10% | 1300 -15% | 1238 -19% | 1084 -29% |
| Brightness Distribution (%) | 96 | 94 -2% | 98 2% | 93 -3% | 95 -1% |
| Black Level * (cd/m²) | |||||
| Colorchecker dE 2000 * | 1.23 | 2.5 -103% | 1.12 9% | 1.04 15% | 1.02 17% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 3.22 | 3.8 -18% | 2.25 30% | 2.26 30% | 2.32 28% |
| Greyscale dE 2000 * | 1.9 | 1.7 11% | 1.7 11% | 1.6 16% | 1.4 26% |
| Gamma | 2.251 98% | 2.05 107% | 2.242 98% | 2.249 98% | 2.244 98% |
| CCT | 6552 99% | 6498 100% | 6404 101% | 6575 99% | 6411 101% |
* ... kleiner is beter
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)
| Screen flickering / PWM waargenomen | 110 Hz | ||
De achtergrondverlichting van het scherm flikkert op 110 Hz (in het slechtste geval, bijvoorbeeld bij gebruik van PWM) . De frequentie van 110 Hz is erg laag en kan dus aanleiding geven tot geïrriteerde ogen en hoofdpijn bij langer gebruik. Ter vergelijking: 52 % van alle geteste toestellen maakten geen gebruik van PWM om de schermhelderheid te verlagen. Als het wel werd gebruikt, werd een gemiddelde van 7867 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz waargenomen. | |||
Meetreeks met vast zoomniveau en verschillende helderheidsinstellingen (De amplitudekromme bij minimale helderheid ziet er vlak uit, maar dit komt door de schaling. Het infovak toont de vergrote versie van de amplitude bij minimale helderheid)
Onze kleuranalyse met de Xrite spectrometer en de Calman Ultimate analysesoftware van Portrait Displays laat kleine afwijkingen zien voor het OLED-scherm van de Vivo telefoon.
We bereiken het beste resultaat in de "Professionele" kleurmodus.
Responstijd Scherm
| ↔ Responstijd Zwart naar Wit | ||
|---|---|---|
| 0.9 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.5 ms stijging | |
| ↘ 0.4 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.1 (minimum) tot 240 (maximum) ms. » 3 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (19.9 ms) van alle geteste toestellen. | ||
| ↔ Responstijd 50% Grijs naar 80% Grijs | ||
| 1.2 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.6 ms stijging | |
| ↘ 0.6 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.165 (minimum) tot 636 (maximum) ms. » 5 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (31.2 ms) van alle geteste toestellen. | ||
Prestaties: Vlaggenschip telefoon met high-end chipset van Qualcomm
Aan boord van het Ultra-model is Qualcomm's nieuwste vlaggenschipchip, in tegenstelling tot de X300 Pro die een MediaTek Dimensity 9500 SoC gebruikt.
De Snapdragon 8 Elite Gen 5 is aanzienlijk sneller dan de Snapdragon 8 Elite in de Vivo X200 Ultramaar de single-core waarden van het Vivo vlaggenschip zijn wat laag in Geekbench.
| Antutu v10 - Total Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (2390211 - 3269237, n=6) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (264891 - 3269237, n=114, laatste 2 jaar) | |
| UL Procyon AI Inference for Android - Overall Score NNAPI | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (10671 - 24002, n=8) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (3769 - 81594, n=115, laatste 2 jaar) | |
| Oppo Find X9 Pro | |
De GPU benchmarks laten een vergelijkbaar beeld zien. De Adreno 840 in de X300 Ultra werkt met de handrem enigszins aangetrokken, hoewel meer dan 120 fps in GFXBench high-tier tests gemakkelijk voldoende zouden moeten zijn voor gaming met hoge framerates.
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7: T-Rex Onscreen | 1920x1080 T-Rex Offscreen
GFXBench 3.0: on screen Manhattan Onscreen OGL | 1920x1080 1080p Manhattan Offscreen
GFXBench 3.1: on screen Manhattan ES 3.1 Onscreen | 1920x1080 Manhattan ES 3.1 Offscreen
GFXBench: on screen Car Chase Onscreen | 1920x1080 Car Chase Offscreen | on screen Aztec Ruins High Tier Onscreen | 2560x1440 Aztec Ruins High Tier Offscreen | on screen Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | 1920x1080 Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | 3840x2160 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen
| 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Wild Life Extreme | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Wild Life Unlimited Score | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Solar Bay Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Solar Bay Unlimited Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Unlimited Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Offscreen | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| GFXBench 3.0 / Manhattan Onscreen OGL | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench 3.0 / 1080p Manhattan Offscreen | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Offscreen | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| GFXBench / Car Chase Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Car Chase Offscreen | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Onscreen | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Jetstream 2 - 2.0 Total | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Vivo X300 Ultra (Chrome 147) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (70.1 - 409, n=9) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (59.7 - 423, n=130, laatste 2 jaar) | |
| Speedometer 2.0 - Result 2.0 | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (229 - 624, n=4) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (49.3 - 733, n=96, laatste 2 jaar) | |
| Speedometer 3 - Score 3.0 | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Vivo X200 Ultra (Chrome 137) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (14.4 - 31.4, n=7) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (3.06 - 45.5, n=108, laatste 2 jaar) | |
| WebXPRT 4 - Overall | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (102 - 278, n=9) | |
| Vivo X200 Ultra (Chrome 137) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (56 - 306, n=116, laatste 2 jaar) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Octane V2 - Total Score | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Vivo X300 Ultra (Chrome 147) | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Vivo X200 Ultra (Chrome 137) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (47984 - 126661, n=10) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (2800 - 126661, n=160, laatste 2 jaar) | |
| Mozilla Kraken 1.1 - Total | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (257 - 28190, n=138, laatste 2 jaar) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (284 - 799, n=14) | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Vivo X300 Ultra (Chrome 147) | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
* ... kleiner is beter
| Vivo X300 Ultra | Samsung Galaxy S26 Ultra | Xiaomi 17 Ultra | Vivo X200 Ultra | Oppo Find X9 Pro | Gemiddeld 512 GB UFS 4.1 Flash | Gemiddelde van klas Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | 3% | 46% | 20% | -17% | 23% | -19% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 2143.53 | 3626.09 69% | 3987.92 86% | 3358.64 57% | 3219.8 50% | 3670 ? 71% | 2229 ? 4% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 2352.64 | 1658.91 -29% | 3974.23 69% | 2998.87 27% | 1239.76 -47% | 3185 ? 35% | 1910 ? -19% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 365.12 | 513.44 41% | 547.56 50% | 462.41 27% | 367.54 1% | 406 ? 11% | 306 ? -16% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 661.37 | 207.16 -69% | 524.05 -21% | 459.33 -31% | 176.98 -73% | 498 ? -25% | 362 ? -45% |
Uitstoot: Veel afvalwarmte en veel gas in de Vivo X300 Ultra
Temperatuur
De oppervlaktetemperaturen van de X300 Ultra stijgen sterk onder belasting tot een niveau dat behoorlijk oncomfortabel kan worden.
De afvalwarmte lijkt ook aan de binnenkant problemen op te leveren, want de Vivo smartphone presteert niet bijzonder goed in de 3DMark stresstests.
(-) De maximumtemperatuur aan de bovenzijde bedraagt 54.8 °C / 131 F, vergeleken met het gemiddelde van 35.2 °C / 95 F, variërend van 21.9 tot 247 °C voor de klasse Smartphone.
(-) De bodem warmt op tot een maximum van 51.3 °C / 124 F, vergeleken met een gemiddelde van 34 °C / 93 F
(+) Bij onbelast gebruik bedraagt de gemiddelde temperatuur voor de bovenzijde 26.8 °C / 80 F, vergeleken met het apparaatgemiddelde van 32.9 °C / 91 F.
3DMark Stresstests
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
Luidspreker
De stereoluidsprekers leveren een behoorlijk geluid. Het geluid wordt gekenmerkt door midden- en hoge frequenties, hoewel onze metingen een dip in de supertweeters laten zien. De lage tonen zijn nauwelijks waarneembaar.
Vivo X300 Ultra audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (84.3 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 24.7% lager dan de mediaan
(-) | de lage tonen zijn niet lineair (17.9% delta naar de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | hogere middens - gemiddeld 5.5% hoger dan de mediaan
(±) | lineariteit van de middentonen is gemiddeld (9.8% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(+) | evenwichtige hoogtepunten - slechts 3.3% verwijderd van de mediaan
(+) | de hoge tonen zijn lineair (5.6% delta naar de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(±) | lineariteit van het totale geluid is gemiddeld (21.2% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 40% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 8% vergelijkbaar, 52% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 35%, de slechtste was 134%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 59% van alle geteste apparaten waren beter, 7% gelijk, 34% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 24%, de slechtste was 134%
Samsung Galaxy S26 Ultra audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (92 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 22.6% lager dan de mediaan
(+) | de lage tonen zijn lineair (5.2% delta naar de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(+) | evenwichtige middens - slechts 4.9% verwijderd van de mediaan
(+) | de middentonen zijn lineair (4.8% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(+) | evenwichtige hoogtepunten - slechts 3.4% verwijderd van de mediaan
(+) | de hoge tonen zijn lineair (1.8% delta naar de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(±) | lineariteit van het totale geluid is gemiddeld (15.9% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 5% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 5% vergelijkbaar, 91% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 35%, de slechtste was 134%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 24% van alle geteste apparaten waren beter, 5% gelijk, 70% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 24%, de slechtste was 134%
Batterijlevensduur: X300 Ultra met een XXL-batterij
Energieverbruik
De 6.600 mAh batterij in de Vivo X300 Ultra kan tot 100 W worden opgeladen via USB-C en tot 40 W draadloos.
Net als bij de X200 Ultra is het stroomverbruik in inactieve modus merkbaar hoog - maar bij de X300 Ultra is dat nog meer.
| Uit / Standby | |
| Inactief | |
| Belasting |
|
Key:
min: | |
| Vivo X300 Ultra 6600 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Ultra 6800 mAh | Vivo X200 Ultra 6000 mAh | Oppo Find X9 Pro 7500 mAh | Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 | Gemiddelde van klas Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Power Consumption | 25% | 47% | 7% | 52% | 43% | 47% | |
| Idle Minimum * (Watt) | 3.5 | 0.56 84% | 0.8 77% | 1.6 54% | 0.6 83% | 1.054 ? 70% | 0.887 ? 75% |
| Idle Average * (Watt) | 4.5 | 1.18 74% | 1.1 76% | 2.9 36% | 1 78% | 1.593 ? 65% | 1.477 ? 67% |
| Idle Maximum * (Watt) | 4.8 | 1.33 72% | 1.2 75% | 3.7 23% | 1.3 73% | 1.807 ? 62% | 1.664 ? 65% |
| Load Average * (Watt) | 8.6 | 14.91 -73% | 6.1 29% | 10.6 -23% | 6.9 20% | 7.66 ? 11% | 6.78 ? 21% |
| Load Maximum * (Watt) | 12.4 | 16.58 -34% | 15.3 -23% | 19.5 -57% | 11.9 4% | 11.3 ? 9% | 11.3 ? 9% |
* ... kleiner is beter
Stroomverbruik: Geekbench (150 cd/m²)
Stroomverbruik: GFXbench (150 cd/m²)
Batterij looptijden
De X300 Ultra presteert overtuigend met goede looptijden in onze WLAN-batterijtest bij een aangepaste schermhelderheid van 150 cd/m².
De telefoon is echter nog ver verwijderd van het uithoudingsvermogen van een Zoek X9 Pro met een 7.500 mAh batterij.
| Vivo X300 Ultra 6600 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Ultra 6800 mAh | Vivo X200 Ultra 6000 mAh | Oppo Find X9 Pro 7500 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| Batterijduur | |||||
| WiFi v1.3 (h) | 23 | 17.9 -22% | 25.9 13% | 23.3 1% | 34.3 49% |
Notebookcheck's algemene indrukken van de Vivo X300 Ultra
Vivo X300 Ultra
- 06-05-2026 v8
Marcus Herbrich
Potentiële concurrenten in vergelijking
Afbeelding | Model / recensie | prijs | Gewicht | Drive | Scherm |
|---|---|---|---|---|---|
| Vivo X300 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 16 GB Geheugen, 512 GB | Amazon: Catalogusprijs: 1999€ | 232 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.82" 3168x1440 510 PPI LTPO OLED | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 12 GB Geheugen, 256 GB | Amazon: Catalogusprijs: 1449€ | 214 g | 256 GB UFS 4.0 Flash | 6.90" 3120x1440 498 PPI Dynamic AMOLED 2X | |
| Xiaomi 17 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 16 GB Geheugen, 512 GB | Amazon: 1. $452.50 XIAOMI Redmi Note 15 Pro+ Pl... 2. $1,215.05 Samsung Galaxy S26 Ultra, Un... 3. $769.00 XIAOMI 15T PRO Ai 5G (Compat... Catalogusprijs: 950€ | 224 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.90" 2608x1200 416 PPI AMOLED | |
| Vivo X200 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite ⎘ Qualcomm Adreno 830 ⎘ 16 GB Geheugen, 1024 GB | Amazon: 1. $15.99 AKABEILA 3 Pack Screen Prote... 2. $18.99 NEEWER X200 Ultra Case, Prot... 3. $649.00 Google Pixel 10 Pro - Unlock... Catalogusprijs: 890€ | 229 g | 1 TB UFS 4.0 Flash | 6.82" 3168x1440 510 PPI AMOLED | |
| Oppo Find X9 Pro MediaTek Dimensity 9500 ⎘ Arm Mali G1- Ultra MC12 ⎘ 16 GB Geheugen, 512 GB | Amazon: 1. $948.47 OnePlus 15, 16GB RAM + 512GB... 2. $949.99 OnePlus 15, 16GB RAM + 512GB... 3. $649.00 Google Pixel 10 Pro - Unlock... Catalogusprijs: 1299€ | 224 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI LTPO AMOLED |
Transparantie
De selectie van te beoordelen apparaten wordt gemaakt door onze redactie. Het testexemplaar werd ten behoeve van deze beoordeling door de fabrikant of detailhandelaar in bruikleen aan de auteur verstrekt. De kredietverstrekker had geen invloed op deze recensie, noch ontving de fabrikant vóór publicatie een exemplaar van deze recensie. Er bestond geen verplichting om deze recensie te publiceren. Als onafhankelijk mediabedrijf is Notebookcheck niet onderworpen aan het gezag van fabrikanten, detailhandelaren of uitgevers.
[transparency_disclaimer]Dit is hoe Notebookcheck test
Elk jaar beoordeelt Notebookcheck onafhankelijk honderden laptops en smartphones met behulp van gestandaardiseerde procedures om ervoor te zorgen dat alle resultaten vergelijkbaar zijn. We hebben onze testmethoden al zo'n 20 jaar voortdurend ontwikkeld en daarbij de industriestandaard bepaald. In onze testlaboratoria wordt gebruik gemaakt van hoogwaardige meetapparatuur door ervaren technici en redacteuren. Deze tests omvatten een validatieproces in meerdere fasen. Ons complexe beoordelingssysteem is gebaseerd op honderden goed onderbouwde metingen en benchmarks, waardoor de objectiviteit behouden blijft. Meer informatie over onze testmethoden kunt u hier vinden.


























































