Notebookcheck Logo
Teaser

Nvidia RTX Spark-analyse - Eindelijk een antwoord op Apples M5 Pro & M5 Max?

Lokale AI-krachtpatser.

RTX Spark is Nvidia's eerste SoC en combineert een aangepaste ARM-CPU met een Blackwell GPU en maximaal 128 GB RAM. De nieuwe chips zijn ontworpen voor AI-workloads, contentmakers en je kunt er ook games op spelen. We hebben de nieuwe RTX Spark SoC getest en vergelijken deze met Apple, AMD, Intel & Qualcomm.
Andreas Osthoff, 👁 Andreas Osthoff (vertaald door DeepL / Ninh Duy) Gepubliceerd 🇺🇸 🇩🇪 ...
Nvidia ARM Benchmark AI Blackwell RTX 5000 Laptop / Notebook RTX Spark Wi-Fi 7 Windows

Nvidia's nieuwe RTX Spark-chips zijn er eindelijk. We kregen de kans om het nieuwe platform te testen en de resultaten te vergelijken met alle andere laptopchips van AMD (vooral Strix Halo), Intel, Qualcomm en natuurlijk Apples chips uit de M5-serie. We testen de CPU-prestaties, GPU-prestaties, gamingprestaties, AI-prestaties en de efficiëntie.

Overzicht van Nvidia RTX Spark N1X

Nvidia RTX Spark N1X
ⓘ Nvidia
Nvidia RTX Spark N1X

De RTX Spark N1X is Nvidia's eerste SoC die een op maat gemaakte ARM-CPU combineert met Nvidia's Blackwell-GPU en maximaal 128 GB geheugen. We kennen deze aanpak al van Apples M-serie chips en natuurlijk AMD's Strix Halo-SoC's. Omdat de RTX Spark N1X een ARM-CPU gebruikt, is ook de ARM-versie van Windows vereist, dus compatibiliteit is hier eveneens een aandachtspunt. De RTX Spark N1X heeft een maximale TDP van 80 watt voor mobiele toepassingen, terwijl desktopsystemen tot 120 watt kunnen verbruiken.

Nvidia gebruikt een op maat gemaakte MediaTek-CPU met maximaal 20 cores in vier clusters. Je krijgt maximaal tien prestatiecores (ARM Cortex X925 tot 4.1 GHz) en tien efficiëntiecores (ARM Cortex A725 tot 2.8 GHz). De CPU wordt bij TMSC vervaardigd met een 3 nm-procedé. De CPU-tile bevat ook de geheugeninterface voor maximaal 128 GB LPDDR5x-9400 RAM, beeldschermaansluitingen (HDMI 2.1a & DisplayPort 2.0) en snelle I/O-connectiviteit (4x USB 4.0, PCIe 5.0, Wi-Fi 7).

RTX Spark N1X ARM-CPU met 20 cores
ⓘ Nvidia
RTX Spark N1X ARM-CPU met 20 cores

Het GPU-gedeelte is een bekende Blackwell-GPU (GB20B) met 5120 of 6144 CUDA-cores die op maximaal 2535 MHz draaien. Omdat de chipgeneratie identiek is aan die van huidige consumenten-GPU's zoals de GeForce RTX 5070, kan de N1X-GPU ook profiteren van alle huidige softwareoptimalisaties zoals DLSS5 of Frame Generation. 

RTX Spark N1X Blackwell-GPU met 6144 cores
ⓘ Nvidia
RTX Spark N1X Blackwell-GPU met 6144 cores

De maximale geheugenbandbreedte bedraagt 300 GB/s, wat vergelijkbaar is met die van Apples M5 Pro SoC. De CPU- en GPU-tiles zijn via NVLink verbonden met een bandbreedte van 600 GB/s. Naast de N1X met 20 CPU-cores en 6144 GPU-cores is er ook een kleinere N1X met 18 CPU-cores (9x prestatiecores + 9x efficiëntiecores) en 5120 GPU-cores. Omdat de naam identiek is, moet je bij de aanschaf van een laptop met RTX Spark op de exacte specificaties letten. De volledige technische specificaties van de twee N1X-versies vind je in de onderstaande tabel.

Overzicht van RTX Spark N1X
ⓘ Nvidia
Overzicht van RTX Spark N1X

Testsysteem

Asus ProArt P16 RTX Spark
Asus ProArt P16 RTX Spark

Ons testsysteem is het bijgewerkte 2026-model van de Asus ProArt P16, dat volledig opnieuw is ontworpen voor de nieuwe RTX Spark-chips. Ons testexemplaar is uitgerust met de high-end RTX Spark N1X-chip met 20 CPU-kernen, 6144 GPU-kernen en 64 GB RAM (LPDDR5x-9400) in combinatie met een 3K-OLED-paneel. Onze volledige review van de nieuwe ProArt P16 verschijnt binnenkort online, maar op dit moment kunnen we alleen zeggen dat de chip tot 85/70 watt verbruikt in de Performance -modus. De enige manier om momenteel het verbruik van de CPU & GPU te monitoren is de prestatie-overlay van Nvidia (Alt+R), aangezien HWiNFO geen verbruikswaarden weergeeft en GPU-Z crashes veroorzaakt.

Testomstandigheden

Om een zinvolle vergelijking te kunnen maken tussen de verschillende processors en grafische kaarten, kijken we naast de pure prestaties in synthetische benchmarks ook naar het energieverbruik, op basis waarvan we vervolgens de efficiëntie bepalen.

De verbruiksmetingen worden altijd uitgevoerd met een extern beeldscherm om de verschillende interne beeldschermen als beïnvloedende factoren uit te sluiten. Toch meten we hier het totale verbruik van het systeem en vergelijken we niet alleen de pure TDP-waarden.

Singlecoreprestaties & efficiëntie

We beginnen met de singlecore-prestaties en de N1X presteert behoorlijk goed. Hij is sneller dan de Zen 5-chips van AMD en zit op hetzelfde niveau als de nieuwste Panther Lake-chips van Intel. De nieuwe X2-chips van Qualcomm zijn iets sneller en Apple bevindt zich qua singlecore-prestaties duidelijk op een heel ander niveau.

Performance rating: Percent | Cinebench 2024: CPU Single Core | Geekbench 6.7: Single-Core
Performance rating
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
99.5 pt
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
99.5 pt
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
89 pt
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
81.7 pt
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
81 pt
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
68 pt
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
67.1 pt
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
63.9 pt
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
63.4 pt
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
63.3 pt
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
58.8 pt
Cinebench 2024 / CPU Single Core
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
201 Points +55%
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
199 Points +53%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
178 Points +37%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
151 Points +16%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
149 Points +15%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
130 Points
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
129.8 Points 0%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
120.4 Points -7%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
116.8 Points -10%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
116.4 Points -10%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
107.8 Points -17%
Geekbench 6.7 / Single-Core
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
4336 Points +40%
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
4295 Points +39%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
3880 Points +25%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
3826 Points +24%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
3814 Points +23%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
3092 Points
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
3020 Points -2%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
2978 Points -4%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
2975 Points -4%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
2947 Points -5%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
2774 Points -10%

Bij singlecore-workloads verbruikt de N1X CPU-kern ongeveer 9 watt, met een totaal systeemverbruik van ~30 watt. De efficiëntie is goed en ligt slechts iets achter op die van een Panther Lake Core Ultra X-chip in de Asus Zenbook Duo, terwijl deze beter is dan die van alle AMD-concurrenten. Snapdragon X2-chips en Apple M5-chips zijn hier echter superieur.

Power Consumption / Cinebench 2024 Single Power Efficiency - external Monitor
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
9.57 Points per Watt +125%
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
9.26 Points per Watt +117%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
8.24 Points per Watt +93%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
5.83 Points per Watt +37%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
5.64 Points per Watt +32%
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
5.17 Points per Watt +21%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
4.26 Points per Watt
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
2.94 Points per Watt -31%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
2.72 Points per Watt -36%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
2.62 Points per Watt -38%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
2.14 Points per Watt -50%
Power Consumption / Cinebench 2024 Single Power (external Monitor)
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
56.2 (49.1min, 51.1P1 - 67.7max) Watt * -84%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
44.6 (42min, 42.4P1 - 70.6max) Watt * -46%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
39.6 (31.2min, 36.1P1 - 65.3max) Watt * -30%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
39.6 (36.9min, 37.7P1 - 64.5max) Watt * -30%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
30.5 (20.9min, 23.7P1 - 70max) Watt *
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
26.4 (23.2min, 24.7P1 - 37.3max) Watt * +13%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
25.9 (22.5min, 22.7P1 - 35.3max) Watt * +15%
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
25.1 (21.9min, 22.6P1 - 37.3max) Watt * +18%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
21.6 (19.9min, 20.1P1 - 23.2max) Watt * +29%
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
21.5 (18.5min, 18.9P1 - 25.1max) Watt * +30%
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
21 (18.8min, 20P1 - 23.3max) Watt * +31%

* ... kleiner is beter

Multi-coreprestaties & efficiëntie

De multi-coreprestaties zijn zeer goed en de RTX Spark N1X kan de snelste AMD Strix Halo-systemen bijhouden. Intels Panther Lake wordt met gemak verslagen, net als de meeste Snapdragon X2 Elite-chips; alleen de zeldzame Snapdragon X2 Elite Extreme is iets sneller. Vergeleken met de processors van Apple kan de N1X de nieuwste M6-chip net verslaan, maar blijft hij achter bij de M4/M5 Pro- & Max-modellen.

Performance rating: Percent | Cinebench 2024: CPU Multi Core | Geekbench 6.7: Multi-Core
Performance rating
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
100 pt
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
94.4 pt
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
83.9 pt
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
74 pt
Apple M4 Pro 14-Core
MacBook Pro 16 2024 M4 Pro
72.2 pt
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
68.5 pt
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
68.4 pt
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
65.8 pt
Apple M6
Mac Mini M6
64.9 pt
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
63.3 pt
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
54.3 pt
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
53 pt
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
52.5 pt
Cinebench 2024 / CPU Multi Core
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
2490 Points +44%
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
2347 Points +36%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
2069 Points +20%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
2015 Points +17%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
1761 Points +2%
Apple M4 Pro 14-Core
MacBook Pro 16 2024 M4 Pro
1729 Points 0%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
1726 Points
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
1673 Points -3%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
1648 Points -5%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
1471 Points -15%
Apple M6
Mac Mini M6
1468 Points -15%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
1316 Points -24%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
1271 Points -26%
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
1172 Points -32%
Geekbench 6.7 / Multi-Core
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
30057 Points +48%
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
28436 Points +40%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
25760 Points +27%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
23204 Points +14%
Apple M4 Pro 14-Core
MacBook Pro 16 2024 M4 Pro
22509 Points +11%
Apple M6
Mac Mini M6
21302 Points +5%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
21269 Points +5%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
20325 Points 0%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
20296 Points
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
19364 Points -5%
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
17694 Points -13%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
17319 Points -15%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
15649 Points -23%
Performance rating: Percent | Cinebench 2024: CPU Multi Core | Geekbench 6.7: Multi-Core

De N1X verbruikt tot 85 watt en stabiliseert zich vervolgens op 70 watt in de Performance-modus van de Asus ProArt P16. De multi-core-efficiëntie ligt ongeveer op hetzelfde niveau als die van de Strix Halo-systemen. Intels Panther Lake-systemen zijn beter (maar zijn ook veel trager) en de tweede generatie Snapdragon-processors is eveneens superieur, net als Apples M4/M5-chips. We zullen binnenkort efficiëntiegegevens voor de tragere energiemodi van de ProArt P16 toevoegen.

Power Consumption / Cinebench 2024 Multi Power Efficiency - external Monitor
Apple M6
Mac Mini M6
32.5 Points per Watt +139%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
23.2 Points per Watt +71%
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
23 Points per Watt +69%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
22.4 Points per Watt +65%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
22.2 Points per Watt +63%
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
21.2 Points per Watt +56%
Apple M4 Pro 14-Core
MacBook Pro 16 2024 M4 Pro
20.2 Points per Watt +49%
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
16.2 Points per Watt +19%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
15.1 Points per Watt +11%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
14.7 Points per Watt +8%
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
13.6 Points per Watt
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
12.3 Points per Watt -10%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
12.1 Points per Watt -11%
Power Consumption / Cinebench 2024 Multi Power (external Monitor)
Nvidia RTX Spark N1x 675
ProArt P16 H7607
127.1 (121.4min, 122.4P1 - 138.7max) Watt *
Apple M5 Max
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
117.5 (107.9min, 108.8P1 - 129.6max) Watt * +8%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
112.4 (109.8min, 109.9P1 - 134.7max) Watt * +12%
AMD Ryzen AI Max+ 395
ProArt PX13 HN7306EA
111.1 (105.2min, 106.5P1 - 127.7max) Watt * +13%
AMD Ryzen AI Max PRO 390
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
107.3 (103.7min, 103.8P1 - 119.6max) Watt * +16%
Intel Core Ultra 9 386H
ROG Zephyrus G16 GU606AW
104.9 (95.9min, 96.2P1 - 111.1max) Watt * +17%
Apple M5 Pro 18-Core
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
102 (82.3min, 87P1 - 123.5max) Watt * +20%
Apple M4 Max 16-Core
MacBook Pro 16 M4 Max
92.2 (85.6min, 87.1P1 - 105.4max) Watt * +27%
Apple M4 Pro 14-Core
MacBook Pro 16 2024 M4 Pro
85.8 (77.5min, 77.7P1 - 89.6max) Watt * +32%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100
Zenbook A16 UX3607
79.2 (57min, 62.7P1 - 99.1max) Watt * +38%
Intel Core Ultra X9 388H
ZenBook Duo UX8407AA
72.2 (66min, 66.8P1 - 89.8max) Watt * +43%
Qualcomm Snapdragon X2 Elite X2E-88-100
Zenbook A14 UX3704NA
63.3 (56.6min, 57.5P1 - 81.9max) Watt * +50%
Apple M6
Mac Mini M6
45.2 (41.5min, 42.2P1 - 47.2max) Watt * +64%

* ... kleiner is beter

GPU-prestaties

Zoals we eerder al vermeldden, is de Blackwell-GPU in feite wat je ook in GeForce-kaarten voor consumenten aantreft. Houd er rekening mee dat sommige benchmarks, zoals Time Spy, geëmuleerd moeten worden, wat de prestaties beïnvloedt. Daarom hebben we onze benchmarkselectie beperkt tot native ARM-tests zoals 3DMark Steel Nomad. Hier zijn de GPU-prestaties vergelijkbaar met die van krachtige uitvoeringen van de Nvidia GeForce RTX 5070 en ongeveer 50 % hoger dan die van de Radeon 8060S. Intel en Qualcomm kunnen op dit vlak niet meekomen. De M5 Pro-GPU van Apple is ook langzamer (-28 %), terwijl de M5 Max-GPU sneller is (+27 %).

Performance rating: Percent | 3DMark: Steel Nomad Score | Steel Nomad Light Score | Geekbench 6.7: GPU OpenCL
Performance rating
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
100 pt
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
87.1 pt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
86.1 pt
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
83.8 pt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
78.9 pt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
67.2 pt
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
66 pt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
61.8 pt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
59 pt
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
57.2 pt
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
55.7 pt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
53.1 pt
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
47.2 pt
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
44.1 pt
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
43.9 pt
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
31.4 pt
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
24.9 pt
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
22.2 pt
3DMark / Steel Nomad Score
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
4959 Points +70%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
4386 Points +50%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
4022 Points +38%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
3953 Points +35%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
3694 Points +26%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
3075 Points +5%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
2924 Points
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
2906 Points -1%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
2784 Points -5%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
2636 Points -10%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
2605 Points -11%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
2603 Points -11%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
2323 Points -21%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
2019 Points -31%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
1874 Points -36%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
1667 Points -43%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
1264 Points -57%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
1095 Points -63%
3DMark / Steel Nomad Light Score
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
21012 Points +62%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
18188 Points +40%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
17649 Points +36%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
17002 Points +31%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
16907 Points +30%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
13721 Points +6%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
13426 Points +3%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
12992 Points
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
12271 Points -6%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
12141 Points -7%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
11903 Points -8%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
11804 Points -9%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
10018 Points -23%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
9866 Points -24%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
9653 Points -26%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
6338 Points -51%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
5492 Points -58%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
4877 Points -62%
Geekbench 6.7 / GPU OpenCL
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
187922 Points +30%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
186625 Points +29%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
172925 Points +19%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
153565 Points +6%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
148149 Points +2%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
144949 Points
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
142486 Points -2%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
132895 Points -8%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
126177 Points -13%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
115157 Points -21%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
109612 Points -24%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
90181 Points -38%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
88251 Points -39%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
83773 Points -42%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
66275 Points -54%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
57288 Points -60%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
43591 Points -70%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
39874 Points -72%
Performance rating: Percent | 3DMark: Steel Nomad Score | Steel Nomad Light Score | Geekbench 6.7: GPU OpenCL

Gamingprestaties & efficiëntie

Gaming is uiteraard een ander belangrijk aspect met een Blackwell-GPU en dit is ook erg interessant gezien de ARM-versie van Windows. Uit onze ervaringen met Snapdragon-laptops in de afgelopen twee jaar weten we dat sommige titels niet compatibel zijn. Hieronder vallen bijvoorbeeld titels als F1 25 of Battlefield 6, hoewel we op Gamescom al een werkende versie van F1 25 hebben gezien, dus dit kan binnenkort veranderen. Daarnaast speelt ook de prestatiekant mee, aangezien de overgrote meerderheid van de titels momenteel moet worden geëmuleerd. We kregen de kans om Marvel Rivals in een native versie te testen en het prestatievoordeel bedroeg ongeveer 20 % in 1080p, met veel hogere 1% low-resultaten (9 vs. 29 fps), dus dit is een aanzienlijk verschil. We ondervonden ook problemen met haperingen in titels als Assassin's Creed BlackF Flag of Shadows. We zijn momenteel nog aan het testen en werken dit artikel binnenkort bij.

Voor deze vergelijking hebben we alleen Cyberpunk 2077 en Baldur's Gate 3 meegenomen en de emulatie eist duidelijk haar tol. Vergeleken met de synthetische benchmarks verliest de N1X terrein op de RTX 5070 en zit hij in Cyberpunk bijvoorbeeld dichter bij de RTX 5060, terwijl hij in Baldur's Gate 3 wel concurrerend is. Het grotere geheugen is uiteraard een voordeel in veeleisende games en we verwachten dat er voor de meeste toekomstige titels een native ARM-versie zal komen. Op dit moment is gamen zeker mogelijk, vooral met functies als DLSS en Frame Generation, maar laptops met krachtige GeForce-GPU's zijn (nog steeds) superieur voor gaming.

Cyberpunk 2077 / Ultra Preset (FSR off)
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
90.8 (72.6min - 114.9max) fps +60%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
82.9 (69.5min - 107max) fps +46%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
77.4 (64.3min - 98max) fps +36%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
74.4 (62min - 94.6max) fps +31%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G16 2025 5070 Ti
68.4 (57.1min - 89.2max) fps +20%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
65.2 (55.7min - 81.9max) fps +15%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
63.1 fps +11%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
62.8 (53.8min - 79.1max) fps +11%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
57.4 (49.2min - 71.9max) fps +1%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
57 (48.9min - 72.8max) fps 0%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
56.8 (42.2min - 69max) fps
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
56.2 (47.6min - 72max) fps -1%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
56.1 (47.7min - 71.2max) fps -1%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
49.4 (40.2min - 64.4max) fps -13%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
46.4 (39.2min - 60.2max) fps -18%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
33.4 fps -41%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
28.9 (24.1min - 38.6max) fps -49%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
22.7 (19.4min - 30max) fps -60%
Cyberpunk 2077 / Ultra Preset (FSR off)
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
128 (103min - 160.2max) fps +67%
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
112.3 (80.7min - 139.2max) fps +47%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
111.9 (88.8min - 143.4max) fps +46%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
107.6 (84.2min - 137.7max) fps +40%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G16 2025 5070 Ti
105.4 (82.3min - 135.9max) fps +38%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
103.8 (85.4min - 128.8max) fps +36%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
102.8 fps +34%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
98.3 (80min - 123.8max) fps +28%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
90.5 (72.4min - 113.7max) fps +18%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
90 (74.4min - 113.3max) fps +17%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
87.3 (69.7min - 110.7max) fps +14%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
84.6 (62.2min - 105.6max) fps +10%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
79.5 (63.2min - 105max) fps +4%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
76.6 (57.1min - 94.9max) fps
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
75.6 (62min - 97.7max) fps -1%
AMD Radeon 8050S
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
63.1 (51.7min, 45.1P1 - 80.2max) fps -18%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
57.8 fps -25%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
47.7 (37.8min - 61.7max) fps -38%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
38.2 (30.9min - 49.7max) fps -50%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
30.8 (25.3min - 39.9max) fps -60%
Baldur's Gate 3 / Ultra Preset
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
121 fps +53%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
120 (117.6min, 117.9P0.1, 118.7P1 - 123.3max) fps +52%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
110.5 (92.1min, 95.8P0.1, 99P1 - 123.3max) fps +40%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
107 (68.2min, 83.6P0.1, 96.6P1 - 126.4max) fps +35%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
96.4 fps +22%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G16 2025 5070 Ti
93.9 fps +19%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
84.1 (71.6min, 75.9P0.1, 76.9P1 - 94.3max) fps +6%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
79.1 (54.2min, 59.8P0.1, 65.6P1 - 99.3max) fps
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
78 (10.9min, 69.1P0.1, 71.4P1 - 139.7max) fps -1%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
76.4 (65.3min, 66.4P0.1, 68.8P1 - 90.6max) fps -3%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
76.2 (56.4min, 57.1P0.1, 68.6P1 - 86.7max) fps -4%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
72.8 (34.9min, 54P0.1, 64.7P1 - 82.6max) fps -8%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
63.1 fps -20%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
60.8 (55min, 55.2P0.1, 56.3P1 - 67.3max) fps -23%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
56.7 fps -28%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
55.2 fps -30%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
31.4 (25.9min, 26.2P0.1, 27.6P1 - 34.8max) fps -60%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
28.7 (21.2min, 21.6P0.1, 23.2P1 - 32.2max) fps -64%
Baldur's Gate 3 / Ultra Preset
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
158.7 fps +70%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
155.6 (107.2min, 130P0.1, 140P1 - 192.8max) fps +67%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
145.9 (27min, 79.7P0.1, 113.3P1 - 217max) fps +56%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
141.9 (90.2min, 102.1P0.1, 119.1P1 - 183max) fps +52%
Apple M5 Max 40-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Max
134.6 fps +44%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G16 2025 5070 Ti
131.2 fps +40%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
121 (101min, 103.8P0.1, 109.6P1 - 139.5max) fps +30%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
115.6 (97.5min, 98.1P0.1, 105.3P1 - 135.6max) fps +24%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
112.2 (90.4min, 93.5P0.1, 101.2P1 - 155.7max) fps +20%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
109.2 (88.4min, 93.8P0.1, 97.6P1 - 128.1max) fps +17%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
106 (79.2min, 92.7P0.1, 95.4P1 - 120.9max) fps +13%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
93.4 (55min, 57.7P0.1, 67.4P1 - 135.8max) fps
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
90.5 (62.4min, 66.1P0.1, 83.3P1 - 101.6max) fps -3%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
87.3 fps -7%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
85.3 fps -9%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
83.8 fps -10%
AMD Radeon 8050S
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
68.7 (35.6min, 50.1P0.1, 62.2P1 - 80max) fps -26%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
44.6 (38min, 38.3P0.1, 40.6P1 - 49.8max) fps -52%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
42.5 (28.7min, 29.8P0.1, 39.3P1 - 48max) fps -54%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
34.8 (23.1min, 23.9P0.1, 29.6P1 - 40.8max) fps -63%

We hebben ook de efficiëntie tijdens het gamen gecontroleerd, maar houd er wederom rekening mee dat Cyberpunk de x64-versie is (er is nog geen native ARM-versie voor Windows, alleen voor macOS), wat invloed heeft op de prestaties en dus ook op de efficiëntie. De cijfers zijn nog steeds goed en de N1X doet het slechts iets minder goed dan systemen met de GeForce RTX 5060/5070. Hij verslaat de AMD Strix Halo-systemen en ook de MacBook Pro 16 met de M5 Pro. 

Power Consumption / Cyberpunk 2077 ultra Efficiency
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A14 UX3704NA
0.841 fps per Watt +44%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
ThinkPad T1g Gen 8 21TD003GE
0.688 fps per Watt +18%
Apple M5 Pro 20-Core GPU
MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
0.672 fps per Watt +15%
AMD Radeon 8060S
ProArt PX13 HN7306EA
0.66 fps per Watt +13%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
ROG Zephyrus G14 GU405AR
0.655 fps per Watt +12%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Galaxy Book6 Ultra
0.622 fps per Watt +6%
NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop
ProArt P16 RTX 5090
0.616 fps per Watt +5%
NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop
ThinkPad T16g Gen 3 RTX 5080
0.606 fps per Watt +4%
NVIDIA RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU
ProArt P16 H7607
0.585 fps per Watt
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
Yoga Pro 9i 16 RTX 5070
0.583 fps per Watt 0%
AMD Radeon 8060S
ROG Flow Z13 GZ302EA-RU073W
0.562 fps per Watt -4%
Qualcomm Adreno X2-90
Zenbook A16 UX3607
0.562 fps per Watt -4%
AMD Radeon 8050S
ZBook Ultra G1a A3ZQ0ET
0.543 fps per Watt -7%
Intel Arc B390 12 Xe3 Panther Lake iGPU
ZenBook Duo UX8407AA
0.533 fps per Watt -9%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop
XMG FUSION 16 (M25)
0.525 fps per Watt -10%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
Legion 7 16 AGP11
0.523 fps per Watt -11%
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop
XMG APEX 16 MAX
0.514 fps per Watt -12%
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop
ThinkBook 16p G6 21R00013GE
0.3825 fps per Watt -35%

AI-prestaties

Lokale AI is hét gespreksonderwerp bij alle chipfabrikanten. Maar wat betekent lokale AI en hoe kun je die gebruiken? Simpel gezegd: als je veel geheugen hebt, kun je modellen downloaden en lokaal op je computer draaien zonder clouddiensten te gebruiken en daar dus ook niet voor te betalen. Er zijn uiteraard verschillende modellen en wat je ermee doet, verschilt van gebruiker tot gebruiker. Zodra je een model hebt draaien, kun je het vrijwel net zo gebruiken als een chatbot zoals ChatGPT of Gemini, maar agents gaan nog een stap verder met AI-workloads. Wij gebruikten bijvoorbeeld Hermes om dia's te maken voor onze YouTube-videoreview van de RTX Spark, die ook in het volgende gedeelte (Creator-benchmarks) te zien zijn. In plaats van alleen je vragen te beantwoorden, kan de agent informatie uit verschillende bronnen verzamelen en documenten maken. Agents kunnen nog veel meer en dit is slechts een eenvoudig voorbeeld, maar zelfs deze aanpak heeft onze workflow al verbeterd. 

Het grote probleem bij het beoordelen van de prestaties is dat AI-modellen zich razendsnel ontwikkelen, waardoor het opbouwen van een database lastig is. We zijn ook nog op zoek naar de beste benchmarks en gebruiken momenteel Mlperf 2.0 als belangrijkste vergelijkingsmaatstaf. Geekbench AI is daarentegen op dit moment niet echt geschikt, omdat je op de RTX Spark N1X alleen de CPU-test kunt uitvoeren. Onze Mlperf-resultaten laten een wisselend beeld zien: de N1X en de M5 Pro wisselen afhankelijk van de afzonderlijke test van positie. We blijven de AI-prestaties testen en werken dit artikel bij zodra we aanvullende resultaten voor je hebben. 

MLPerf Client 2.0 / GPU Llama 3.1 8B SWE Agent Avg Expected Duration
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
152.9 s * -231%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
129.9 s * -181%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
74.5 s * -61%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
55.4 s * -20%
Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H
GeForce RTX 3060 Laptop GPU, i7-12700H, 2x Samsung PM9A1 MZVL21T0HCLR (RAID 0)
51.6 s * -12%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
46.234 s *
Razer Blade 16 Early 2023
GeForce RTX 4080 Laptop GPU, i9-13950HX, SSSTC CA6-8D1024
37.7 s * +18%
Asus ROG Strix Scar 17 G733PY-XS96
GeForce RTX 4090 Laptop GPU, R9 7945HX, SK hynix PC801 HFS001TEJ9X101N
30.4 s * +34%
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
24.7 s * +47%
MLPerf Client 2.0 / GPU Llama 3.1 8B SWE Agent Avg Tools Duration
Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H
GeForce RTX 3060 Laptop GPU, i7-12700H, 2x Samsung PM9A1 MZVL21T0HCLR (RAID 0)
8.32 s * -30%
Asus ROG Strix Scar 17 G733PY-XS96
GeForce RTX 4090 Laptop GPU, R9 7945HX, SK hynix PC801 HFS001TEJ9X101N
7.7 s * -20%
Razer Blade 16 Early 2023
GeForce RTX 4080 Laptop GPU, i9-13950HX, SSSTC CA6-8D1024
7.69 s * -20%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
6.414 s *
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
5.56 s * +13%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
4.97 s * +23%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
4.91 s * +23%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
3.97 s * +38%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
3.95 s * +38%
MLPerf Client 2.0 / GPU Llama 3.1 8B LLM TTFT
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
2.37 s * -690%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
2.25 s * -650%
Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H
GeForce RTX 3060 Laptop GPU, i7-12700H, 2x Samsung PM9A1 MZVL21T0HCLR (RAID 0)
0.44 s * -47%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
0.3 s *
Razer Blade 16 Early 2023
GeForce RTX 4080 Laptop GPU, i9-13950HX, SSSTC CA6-8D1024
0.24 s * +20%
Asus ROG Strix Scar 17 G733PY-XS96
GeForce RTX 4090 Laptop GPU, R9 7945HX, SK hynix PC801 HFS001TEJ9X101N
0.15 s * +50%
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
0.15 s * +50%
MLPerf Client 2.0 / GPU Llama 3.1 8B LLM Tokens/s
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
123.7 TPS +122%
Asus ROG Strix Scar 17 G733PY-XS96
GeForce RTX 4090 Laptop GPU, R9 7945HX, SK hynix PC801 HFS001TEJ9X101N
100.8 TPS +81%
Razer Blade 16 Early 2023
GeForce RTX 4080 Laptop GPU, i9-13950HX, SSSTC CA6-8D1024
73.4 TPS +32%
Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H
GeForce RTX 3060 Laptop GPU, i7-12700H, 2x Samsung PM9A1 MZVL21T0HCLR (RAID 0)
61.6 TPS +10%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
55.8 TPS
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
43.2 TPS -23%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
37.4 TPS -33%
MLPerf Client 2.0 / GPU Qwen 3 8B SWE Agent Avg Expected Duration
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
132.7 s * -188%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
55.7 s * -21%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
46.115 s *
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
25.7 s * +44%
MLPerf Client 2.0 / GPU Qwen 3 8B SWE Agent Avg Tools Duration
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
6.556 s *
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
5.56 s * +15%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
4.91 s * +25%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
4 s * +39%
MLPerf Client 2.0 / GPU Qwen 3 8B LLM TTFT
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
2.32 s * -759%
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
0.54 s * -100%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
0.27 s *
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
0.15 s * +44%
MLPerf Client 2.0 / GPU Qwen 3 8B LLM Tokens/s
Lenovo Legion 9 18IAX10 RTX 5090
GeForce RTX 5090 Laptop, Ultra 9 275HX, Samsung PM9E1 MZVLC2T0HBLD
119 TPS +121%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
53.8 TPS
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
52.3 TPS -3%
Apple MacBook Pro 14 2024 M4 Pro Entry
M4 Pro 16-Core GPU, M4 Pro 12-Core, Apple SSD AP1024Z
47.5 TPS -12%
Geekbench AI / Single Precision CPU 1.7
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
5018 Points +212%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
1606 Points
Geekbench AI / Half Precision CPU 1.7
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
8738 Points +170%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
3237 Points
Geekbench AI / Quantized CPU 1.7
Apple MacBook Pro 16 2026 M5 Pro
M5 Pro 20-Core GPU, M5 Pro 18-Core, Apple SSD AP4096Z
7007 Points +8%
Asus ProArt P16 H7607
RTX Spark N1X 6144-Core Blackwell GPU, Spark RTX N1x 675, SanDisk PC SN5100S 2TB
6468 Points

* ... kleiner is beter

PugetBench-benchmarks voor contentmakers

We hebben ook enkele benchmarks voor contentcreators uitgevoerd. In Adobe Photoshop presteert de nieuwe N1X goed en zit hij op hetzelfde niveau als de Strix Halo-SoC van AMD, maar de M5 Pro ligt duidelijk voor dankzij de krachtige CPU. Er gaan geruchten over een update voor Photoshop die meer gebruik zou maken van GPU-versnelling, dus we zijn benieuwd naar de prestaties zodra deze uitkomt. De Resolve-benchmarks vallen wat tegen, maar aangezien de benchmark niet veel VRAM nodig heeft en de software baat heeft bij snelle GPU's en sterk geoptimaliseerd is voor macOS, zijn de resultaten beter te verklaren. Zodra je echter met veel RAW-beeldmateriaal werkt en het VRAM snel vol raakt, heeft de N1X duidelijk een voordeel ten opzichte van GPU's zoals de RTX 5070. 

Oordeel - Een geslaagde eerste poging met hoogwaardige hardware

Asus ProArt P16
Asus ProArt P16

De nieuwe Nvidia RTX Spark N1X is over het geheel genomen een zeer geslaagd product en biedt een uitstekende oplossing voor gebruikers die met AI werken en content creëren, maar ook games willen spelen, en dat allemaal op één zeer strak vormgegeven machine. Hoewel hij op geen enkel afzonderlijk gebied uitblinkt, is het totaalpakket zeer aantrekkelijk. De CPU-prestaties zijn zeer goed voor een product van de eerste generatie, al laat de efficiëntie zeker nog ruimte voor verbetering. De GPU-prestaties zijn eveneens zeer respectabel en qua pure rekenkracht vergelijkbaar met die van de GeForce RTX 5070, met als voordeel meer RAM voor veeleisende games of grotere projecten (bijvoorbeeld modelleren en foto- en videobewerking). Omdat hij de ARM-versie van Windows gebruikt, zijn er nog steeds enkele compatibiliteitsproblemen (vooral met games), maar de algehele situatie is veel beter dan bijvoorbeeld bij de introductie van de eerste generatie Snapdragon-laptops met Windows.

En of deze aanpak je nu aanspreekt of niet, RTX Spark is momenteel de enige manier om de best mogelijke Windows-hardware te krijgen. Alle fabrikanten (Microsoft, Asus, Lenovo, Dell, HP en MSI) bieden absolute tophardware met de beste beeldschermen op de markt. Deze laptops zijn echter duur en als je alleen games wilt spelen, zijn specifieke gaminglaptops met GeForce RTX-GPU's nog steeds de betere keuze. RTX Spark zou echter ook het volgende hoofdstuk voor gamingmachines kunnen zijn. Nvidia domineert de laptopmarkt sowieso al, dus wie weet combineren ze de volgende GPU-generatie (RTX 6000) gewoon met de ARM-CPU van de tweede generatie en bieden ze geen afzonderlijke laptop-GPU's meer aan. 

Transparantie

De selectie van te beoordelen apparaten wordt gemaakt door onze redactie. Het testexemplaar werd ten behoeve van deze beoordeling door de fabrikant of detailhandelaar in bruikleen aan de auteur verstrekt. De kredietverstrekker had geen invloed op deze recensie, noch ontving de fabrikant vóór publicatie een exemplaar van deze recensie. Er bestond geen verplichting om deze recensie te publiceren. Als onafhankelijk mediabedrijf is Notebookcheck niet onderworpen aan het gezag van fabrikanten, detailhandelaren of uitgevers.

[transparency_disclaimer]

Dit is hoe Notebookcheck test

Elk jaar beoordeelt Notebookcheck onafhankelijk honderden laptops en smartphones met behulp van gestandaardiseerde procedures om ervoor te zorgen dat alle resultaten vergelijkbaar zijn. We hebben onze testmethoden al zo'n 20 jaar voortdurend ontwikkeld en daarbij de industriestandaard bepaald. In onze testlaboratoria wordt gebruik gemaakt van hoogwaardige meetapparatuur door ervaren technici en redacteuren. Deze tests omvatten een validatieproces in meerdere fasen. Ons complexe beoordelingssysteem is gebaseerd op honderden goed onderbouwde metingen en benchmarks, waardoor de objectiviteit behouden blijft. Meer informatie over onze testmethoden kunt u hier vinden.

Google LogoAdd as a preferred source on Google
Mail Logo
> Overzichten en testrapporten over laptops en mobieltjes > Testrapporten > Nvidia RTX Spark-analyse - Eindelijk een antwoord op Apples M5 Pro & M5 Max?
Andreas Osthoff, 2026-10-16 (Update: 2026-10-16)