Oordeel over de Xiaomi Poco X8
De Poco X8 laat in onze review een nogal gemengde indruk achter: dankzij zijn hoge robuustheid, waaronder IP69K-certificering, talrijke certificeringen van TÜV en SGS en een fantastische accuduur, positioneert het model uit 2026 zich duidelijk als een stijlvolle metgezel voor buitenactiviteiten. Samen met het zeer heldere AMOLED-scherm heeft de Xiaomi-telefoon enkele sterke troeven – maar op het gebied van prestaties moeten er compromissen worden geaccepteerd.
Xiaomi moest ook bezuinigen op de hoofdcamera: de beeldkwaliteit is matig, vooral bij weinig licht.
Langdurige updates zijn daarentegen nog steeds niet vanzelfsprekend in het middensegment. Xiaomi maakt hier indruk en biedt ook een ruim aanbod aan mobiele frequentiebanden voor internationaal gebruik.
Het veelvuldige gebruik van kunststof in de behuizing is een kwestie van smaak, en ook de beperkte prestaties en het trage internet kunnen een probleem vormen ten opzichte van de concurrentie.
Nog een opmerking: De Xiaomi Poco X8 lijkt sterk op de Redmi Note 17 Pro 5G, maar biedt andere opslagconfiguraties met meer RAM. Ook ontbreken de groothoekcamera en eSIM-ondersteuning. Daar staat tegenover dat ons testtoestel aanzienlijk goedkoper is dan de Redmi-telefoon.
Pro
Contra
Prijs en beschikbaarheid
De Xiaomi Poco X8 is al verkrijgbaar voor net geen US$ 340.
Inhoudsopgave
- Oordeel over de Xiaomi Poco X8
- Specificaties
- Behuizing – Veel plastic op de stevige Xiaomi-telefoon
- Functies – Poco-telefoon met tot 12 GB RAM
- Software – Langdurige updates voor de betaalbare middenklassetelefoon
- Communicatie en GNSS – Xiaomi-smartphone zonder WiFi 7
- Telefoonfuncties en gesprekskwaliteit – Poco X8 zonder eSIM
- Camera’s – De middenklassetelefoon heeft geen groothoekcamera
- Accessoires en garantie – Poco zonder voedingsadapter in Europa
- Invoerapparaten en bediening – Betaalbare Android-telefoon met vingerafdruksensor
- Display – Zeer helder OLED-scherm in een middenklassetelefoon met DC-dimming
- Prestaties – Is de Poco X8 een betaalbare flagshipkiller?
- Emissies – Poco X8 verlaagt zijn kloksnelheid nauwelijks onder belasting
- Batterijduur – Betaalbare Android-telefoon met een grote batterij
- Notebookcheck totaalscore
- Mogelijke alternatieven vergeleken
Specificaties
Behuizing – Veel plastic op de stevige Xiaomi-telefoon
De Poco-telefoon heeft een vrij klassiek ontwerp met afgeronde hoeken. De witte achterkant van ons testexemplaar heeft verschillende texturen onder een transparante kunststoflaag met zichtbare schroeven. De andere kleurvarianten in donkergrijs en oranje geven deze industriële look op een iets subtielere manier vorm.
De Poco X8 heeft een IP68- en IP69K-classificatie. TÜV SÜD certificeert waterbestendigheid tot een diepte van twee meter gedurende 72 uur, en er is ook een SGS-certificering die naar verluidt vallen op graniet vanaf een hoogte van maximaal drie meter dekt.
Volgens de fabrikant is de accu in het laboratorium ook blootgesteld aan extreme omstandigheden – van min 40 tot plus 75 graden Celsius.
Top 10 Testrapporten
» Top 10 Multimedia Notebooks
» Top 10 Gaming-Notebooks
» Top 10 Budget Gaming Laptops
» Top 10 Lichtgewicht Gaming-Notebooks
» Top 10 Premium Office/Business-Notebooks
» Top 10 Budget Office/Business-Notebooks
» Top 10 Workstation-Laptops
» Top 10 Subnotebooks
» Top 10 Ultrabooks
» Top 10 Notebooks tot €300
» Top 10 Notebooks tot €500
» Top 10 Notebooks tot € 1.000
» De beste notebookbeeldschermen
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 13
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 15
» Top Windows alternatieven voor de MacBook 12 en Air
» Top 10 best verkopende notebooks op Amazon
» Top 10 Convertible Notebooks
» Top 10 Tablets
» Top 10 Tablets tot € 250
» Top 10 Smartphones
» Top 10 Phablets (>90cm²)
» Top 10 Camera Smartphones
» Top 10 Smartphones tot €500
» Top 10 best verkopende smartphones op Amazon
Functies – Poco-telefoon met tot 12 GB RAM
De telefoon is verkrijgbaar met 8 GB of 12 GB RAM, altijd gecombineerd met 256 GB UFS 3.1-opslag. Er is geen microSD-kaartlezer.
De overige functies zijn wat je in deze prijsklasse zou verwachten: een elektronisch kompas, NFC, een infraroodzender en USB OTG zijn aanwezig.
Noch een snelle USB 3-poort met bekabelde video-uitgang, noch WiFi 7 is beschikbaar. Het scherm kan draadloos worden gespiegeld via Miracast. Bekabelde gegevensoverdracht is vrij traag.
Software – Langdurige updates voor de betaalbare middenklassetelefoon
Android 16 is vooraf geïnstalleerd op het apparaat. Op het moment van testen dateren de beveiligingspatches van augustus 2026 en zijn ze dus nog redelijk actueel.
Volgens het Xiaomi Security Center wordt er tot 2032 ongeveer elke drie maanden een update verwacht, wat neerkomt op zes jaar vanaf de introductie. Ook worden vijf nieuwe Android-versies beloofd, tot en met Android 21.
Helaas blijven er advertenties verschijnen in het besturingssysteem.
Duurzaamheid
Xiaomi verstrekt geen betrouwbare cijfers over zijn ecologische voetafdruk. De fabrikant verwijst slechts naar zijn ESG-maatregelen – plasticvrije verpakkingen, spoor- en zeetransport met een lagere CO₂-uitstoot en een programma voor zelfreparatie.
Communicatie en GNSS – Xiaomi-smartphone zonder WiFi 7
Xiaomi biedt geen snelle WiFi met ondersteuning voor 6 GHz, maar alleen WiFi 5 met een eenvoudige antenneconfiguratie. Hiermee zijn slechts snelheden van ongeveer 350 MBit/s mogelijk. Sommige concurrenten in dezelfde prijsklasse zijn op dit vlak aanzienlijk sneller.
5G wordt ondersteund, net als veel LTE-frequenties, waardoor de telefoon ook goed geschikt is voor gebruik op reis. De ontvangst is goed in onze test, maar onder lastige omstandigheden niet altijd helemaal stabiel.
| Networking | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Nothing Phone (4b) | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Motorola Moto G77 | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Gemiddeld 802.11 a/b/g/n/ac | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Gemiddelde van klas Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
Voor satellietpositionering gebruikt de Poco X8 singleband-GNSS en bepaalt hij buitenshuis snel onze locatie met een nauwkeurigheid van ongeveer drie meter.
In een praktijktest met een Garmin Venu 2 als referentie is de Xiaomi-telefoon redelijk nauwkeurig, maar plaatst hij ons consequent iets naast de afgelegde route. Dit blijft echter binnen aanvaardbare grenzen.
De middenklasse-smartphone is daarom geschikt voor navigatie.
Telefoonfuncties en gesprekskwaliteit – Poco X8 zonder eSIM
De Poco X8 ondersteunt dual-sim met twee nanoSIM-kaarten; eSIM wordt niet ondersteund.
VoLTE, VoNR en VoWiFi zijn ook aanwezig.
De gesprekskwaliteit is goed en het volume van de oorspeaker is altijd hoog genoeg om alles duidelijk te verstaan.
Camera’s – De middenklassetelefoon heeft geen groothoekcamera
Xiaomi bezuinigt op de camera's: Waar de voorganger nog een groothoek- en een macrocamera had, zitten er nu alleen een 50-megapixelhoofdcamera en een kleine dieptesensor op de achterkant, die zelf geen foto's kan maken.
De Poco X8 kan bij goed licht behoorlijke foto's maken, maar de scherpte is vaak niet helemaal optimaal en heldere delen raken snel overbelicht. Bij weinig licht is het beperkte dynamische bereik duidelijk zichtbaar in lichte en donkere delen. Zonder extra lichtbron is fotograferen vrijwel onmogelijk.
De frontcamera maakt daarentegen behoorlijke selfies, maar randen tegen een heldere achtergrond vertonen een enigszins kunstmatige gloed.


Accessoires en garantie – Poco zonder voedingsadapter in Europa
Een USB-C-kabel, een simkaarttool en een beschermhoes zijn in Europa in de doos te vinden. In andere regio's wordt ook een compatibele oplader meegeleverd.
Helaas worden Xiaomi-telefoons in Europa slechts geleverd met 12 maanden garantie.
Invoerapparaten en bediening – Betaalbare Android-telefoon met vingerafdruksensor
Een aanraakbemonsteringsfrequentie van 240 Hz zorgt ervoor dat de Poco-telefoon snel reageert op invoer. In games kan de bemonsteringsfrequentie nog verder worden verhoogd.
De vingerafdruksensor zit achter het scherm en is vrij laag geplaatst, maar na de eerste configuratie ontgrendelt hij de telefoon redelijk betrouwbaar en kan hij worden gebruikt om de toegang tot andere apps te regelen.
Gezichtsherkenning is ook beschikbaar. Deze werkt in onze tests eveneens betrouwbaar, zelfs bij weinig licht. Omdat deze echter uitsluitend gebruikmaakt van 2D-herkenning via de frontcamera, is deze niet zo veilig.
Display – Zeer helder OLED-scherm in een middenklassetelefoon met DC-dimming
Het scherm is een van de sterkste verkoopargumenten van de Poco X8: het OLED-paneel werkt met maximaal 120 Hz en bereikt ongeveer 1.000 cd/m2 in de realistische APL-meting – een merkbaar voordeel bij gebruik buitenshuis in zonlicht.
De Xiaomi-smartphone loopt ook voorop op het gebied van oogcomfort. Naast conventionele PWM-flikkering bij ongeveer 125 Hz maakt hij gebruik van de door Xiaomi geadverteerde hoogfrequente PWM-dimming tot 3.840 Hz. Wie gevoelig is voor flikkering, moet zich niettemin bewust zijn van de laagfrequente 120 Hz-component – bij deze frequentie kunnen branderige ogen of hoofdpijn bij langdurig gebruik niet worden uitgesloten.
Ter vergelijking: iets meer dan de helft van alle apparaten die we hebben getest, dimt volledig zonder PWM; waar PWM wordt gebruikt, ligt de gemiddelde frequentie aanzienlijk hoger.
| |||||||||||||||||||||||||
Helderheidsverdeling: 90 %
Helderheid in Batterij-modus: 1019 cd/m²
Contrast: ∞:1 (Zwart: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 3.59 | ∀{0.5-29.43 Ø4.69}
ΔE Greyscale Calman: 2.2 | ∀{0.09-98 Ø4.94}
134.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.249
CCT: 6916 K
| Xiaomi Poco X8 AMOLED, 2772x1280, 6.8" | Xiaomi Poco X7 AMOLED, 2712x1220, 6.7" | Nothing Phone (4b) Super AMOLED, 2344x1080, 6.8" | Motorola Moto G77 AMOLED, 2772x1272, 6.8" | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G OLED, 2772x1280, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|---|
| Display | -57% | -74% | -14% | 1% | |
| APL18 Peak Brightness (cd/m²) | 4009 | 1156 -71% | 1160 -71% | 3521 -12% | 4034 1% |
| HDR Peak Brightness (cd/m²) | 4421 | 2563 -42% | 1030 -77% | 3704 -16% | 4440 0% |
| Response Times | -56% | -29% | -34% | -49% | |
| Response Time Grey 50% / Grey 80% * (ms) | 0.8 ? | 1.44 ? -80% | 0.95 ? -19% | 1.6 ? -100% | 1.6 ? -100% |
| Response Time Black / White * (ms) | 0.8 ? | 1.6 ? -100% | 1.28 ? -60% | 1.1 ? -38% | 1.3 ? -63% |
| PWM Frequency (Hz) | 125.3 | 120 | 480 | 103 | 120 |
| PWM Amplitude * (%) | 16 | 14.08 12% | 17.34 -8% | 10 37% | 13.42 16% |
| Screen | 31% | 7% | 47% | 5% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1019 | 1156 13% | 1148 13% | 1558 53% | 1053 3% |
| Brightness (cd/m²) | 1028 | 1150 12% | 1526 48% | 1063 3% | |
| Brightness Distribution (%) | 90 | 98 9% | 96 7% | 98 9% | |
| Black Level * (cd/m²) | |||||
| Colorchecker dE 2000 * | 3.59 | 1.1 69% | 1.9 47% | 0.79 78% | 2.9 19% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 6.86 | 3.1 55% | 4.7 31% | 2.97 57% | 4.9 29% |
| Greyscale dE 2000 * | 2.2 | 1.6 27% | 3.6 -64% | 1.3 41% | 3 -36% |
| Gamma | 2.249 98% | 2.22 99% | 2.24 98% | 2.24 98% | 2.24 98% |
| CCT | 6916 94% | 6304 103% | 6856 95% | 6489 100% | 6747 96% |
| Totaal Gemiddelde (Programma / Instellingen) | -27% /
-9% | -32% /
-23% | -0% /
14% | -14% /
-11% |
* ... kleiner is beter
Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)
| Screen flickering / PWM waargenomen | 125.3 Hz Amplitude: 16 % | ||
De achtergrondverlichting van het scherm flikkert op 125.3 Hz (in het slechtste geval, bijvoorbeeld bij gebruik van PWM) . De frequentie van 125.3 Hz is erg laag en kan dus aanleiding geven tot geïrriteerde ogen en hoofdpijn bij langer gebruik. Ter vergelijking: 52 % van alle geteste toestellen maakten geen gebruik van PWM om de schermhelderheid te verlagen. Als het wel werd gebruikt, werd een gemiddelde van 7579 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz waargenomen. | |||
Meetreeks met een vast zoomniveau en verschillende helderheidsinstellingen (Hoewel de amplitudecurve bij minimale helderheid vlak lijkt, komt dit door de schaalverdeling. Het infovak toont een vergrote weergave van de amplitude bij minimale helderheid.)
Met kleine kleurverschillen moet je in het dagelijks gebruik leren leven, hoewel de instellingen enige aanpassingen mogelijk maken. Deze nauwelijks waarneembare verschillen zullen echter waarschijnlijk vooral professionals storen.
Responstijd Scherm
| ↔ Responstijd Zwart naar Wit | ||
|---|---|---|
| 0.8 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.4 ms stijging | |
| ↘ 0.4 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.1 (minimum) tot 240 (maximum) ms. » 3 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (19.6 ms) van alle geteste toestellen. | ||
| ↔ Responstijd 50% Grijs naar 80% Grijs | ||
| 0.8 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.4 ms stijging | |
| ↘ 0.4 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.13 (minimum) tot 636 (maximum) ms. » 3 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (30.7 ms) van alle geteste toestellen. | ||
Prestaties – Is de Poco X8 een betaalbare flagshipkiller?
We kunnen ondanks de nieuwe SoC geen prestatieverbetering ten opzichte van zijn voorganger vaststellen; eerder het tegenovergestelde: de Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 is niet krachtig genoeg, maar kan nog steeds redelijk goed meekomen met veel telefoons in dezelfde prijsklasse.
Het dagelijkse gebruik van de Poco X8 verloopt niet helemaal zonder haperingen, en de telefoon lijkt al snel overbelast, vooral bij wat veeleisendere taken of multitasking.
| UL Procyon AI Inference for Android - Overall Score NNAPI | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (2895 - 66164, n=97, laatste 2 jaar) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (7819 - 8777, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| AImark - Score v3.x | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (293 - 307528, n=65, laatste 2 jaar) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (548 - 567, n=3) | |
| Xiaomi Poco X8 | |
De Poco X8 springt er ook in de grafische benchmarks niet uit. De meeste games zouden speelbaar moeten zijn op de telefoon, maar veeleisendere titels zijn niet bepaald een feest om te spelen.
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7: T-Rex Onscreen | 1920x1080 T-Rex Offscreen
GFXBench 3.0: on screen Manhattan Onscreen OGL | 1920x1080 1080p Manhattan Offscreen
GFXBench 3.1: on screen Manhattan ES 3.1 Onscreen | 1920x1080 Manhattan ES 3.1 Offscreen
GFXBench: on screen Car Chase Onscreen | 1920x1080 Car Chase Offscreen | on screen Aztec Ruins High Tier Onscreen | 2560x1440 Aztec Ruins High Tier Offscreen | on screen Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | 1920x1080 Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | 3840x2160 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen
| 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Motorola Moto G77 | |
| 3DMark / Wild Life Extreme | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Motorola Moto G77 | |
| 3DMark / Wild Life Unlimited Score | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Unlimited Score | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Score | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Onscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Offscreen | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.0 / Manhattan Onscreen OGL | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.0 / 1080p Manhattan Offscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Onscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Offscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench / Car Chase Onscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench / Car Chase Offscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Onscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| Jetstream 2 | |
| 2.0 Total | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (63.9 - 423, n=114, laatste 2 jaar) | |
| Nothing Phone (4b) (Chrome 153) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (118.3 - 156.1, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Motorola Moto G77 (Chrome 145) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| 2.2 Total | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (2 - 480, n=105, laatste 2 jaar) | |
| Nothing Phone (4b) (Chrome 153) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (126.5 - 145, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Speedometer 2.0 - Result 2.0 | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (49.3 - 733, n=71, laatste 2 jaar) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (94.6 - 136, n=3) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Speedometer 3 - Score 3.0 | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (3.06 - 56.5, n=80, laatste 2 jaar) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (7 - 9.56, n=3) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| WebXPRT 4 - Overall | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (56 - 278, n=88, laatste 2 jaar) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (111 - 122, n=3) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| Octane V2 - Total Score | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (6015 - 160221, n=132, laatste 2 jaar) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (34926 - 39336, n=3) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| Mozilla Kraken 1.1 - Total | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (973 - 1093, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Gemiddelde van klas Smartphone (216 - 2718, n=119, laatste 2 jaar) | |
* ... kleiner is beter
| Xiaomi Poco X8 | Xiaomi Poco X7 | Nothing Phone (4b) | Motorola Moto G77 | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | Gemiddeld 256 GB UFS 3.1 Flash | Gemiddelde van klas Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | -46% | -26% | -48% | -0% | -5% | 17% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 2052.5 | 947.4 -54% | 952.54 -54% | 522.1 -75% | 2098.67 2% | 1777 ? -13% | 2263 ? 10% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1986.1 | 915.23 -54% | 860.56 -57% | 494.6 -75% | 1981.23 0% | 1253 ? -37% | 1966 ? -1% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 264.1 | 100.16 -62% | 253.22 -4% | 217.2 -18% | 266.38 1% | 289 ? 9% | 316 ? 20% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 263.1 | 226.88 -14% | 293.92 12% | 206.2 -22% | 251.83 -4% | 319 ? 21% | 362 ? 38% |
Emissies – Poco X8 verlaagt zijn kloksnelheid nauwelijks onder belasting
Temperatuur
De oppervlaktetemperaturen bij langdurige belasting zijn merkbaar, maar niet kritiek – we hebben een piek van net geen 42 °C gemeten.
Positief is dat de Poco X8 zijn prestaties slechts licht terugschroeft in de 3DMark-stresstests, zodat het maximaal beschikbare vermogen ook gedurende langere perioden kan worden gehandhaafd.
(±) De maximumtemperatuur aan de bovenzijde bedraagt 41.9 °C / 107 F, vergeleken met het gemiddelde van 35.4 °C / 96 F, variërend van 21.9 tot 247 °C voor de klasse Smartphone.
(±) De bodem warmt op tot een maximum van 41.2 °C / 106 F, vergeleken met een gemiddelde van 34.1 °C / 93 F
(+) Bij onbelast gebruik bedraagt de gemiddelde temperatuur voor de bovenzijde 24.4 °C / 76 F, vergeleken met het apparaatgemiddelde van 33 °C / 91 F.
3DMark-stresstests
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Motorola Moto G77 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Steel Nomad Light Stress Test Stability | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
Luidsprekers
Aan de onderkant zit een kleine luidspreker, die samen met de oorspeaker het stereogeluidssysteem van de Poco X8 vormt. Muziek komt echter niet echt tot leven, omdat het geluid te veel nadruk op de hoge tonen legt en weinig vol klinkt.
Externe luidsprekers of hoofdtelefoons, die via de USB-C-poort of Bluetooth kunnen worden aangesloten, klinken vaak beter. Helaas heeft de Poco X8 alleen het oudere Bluetooth 5.1, waardoor veel functies uit recentere updates ontbreken, zoals Bluetooth LE Audio voor hoortoestellen of Channel Sounding voor het lokaliseren van apparaten.
Daar staat tegenover dat Xiaomi een ruime keuze aan Bluetooth-codecs biedt, waardoor de kans groot is dat je je audioapparaat met een goede geluidskwaliteit op de telefoon kunt aansluiten.
Xiaomi Poco X8 audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (85.6 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 32.4% lager dan de mediaan
(±) | lineariteit van de lage tonen is gemiddeld (12.8% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | hogere middens - gemiddeld 7.4% hoger dan de mediaan
(±) | lineariteit van de middentonen is gemiddeld (7.5% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(±) | higher highs - on average 5.9% higher than median
(±) | lineariteit van de hoogtepunten is gemiddeld (7.4% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(±) | lineariteit van het totale geluid is gemiddeld (27.5% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 72% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 5% vergelijkbaar, 23% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 34%, de slechtste was 136%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 84% van alle geteste apparaten waren beter, 3% gelijk, 13% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 23%, de slechtste was 136%
Motorola Moto G77 audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (87.1 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 32.8% lager dan de mediaan
(-) | de lage tonen zijn niet lineair (17.2% delta naar de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | hogere middens - gemiddeld 9.8% hoger dan de mediaan
(±) | lineariteit van de middentonen is gemiddeld (9.6% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(±) | higher highs - on average 5.7% higher than median
(±) | lineariteit van de hoogtepunten is gemiddeld (7% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(-) | het totale geluid is niet lineair (31.6% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 82% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 2% vergelijkbaar, 16% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 34%, de slechtste was 136%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 91% van alle geteste apparaten waren beter, 2% gelijk, 8% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 23%, de slechtste was 136%
Batterijduur – Betaalbare Android-telefoon met een grote batterij
Energie-inname
De Poco X8 is niet bijzonder energiezuinig, behalve bij zeer zware belasting.
De telefoon kan met maximaal 67 watt worden opgeladen en bleek volledig compatibel met de opladers in ons testlab.
| Uit / Standby | |
| Inactief | |
| Belasting |
|
Key:
min: | |
| Xiaomi Poco X8 8340 mAh | Xiaomi Poco X7 5110 mAh | Nothing Phone (4b) 5200 mAh | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G 8340 mAh | Gemiddeld Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 | Gemiddelde van klas Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Power Consumption | 21% | 5% | -4% | -2% | 0% | |
| Idle Minimum * (Watt) | 1.2 | 1.09 9% | 1.01 16% | 1.27 -6% | 1.235 ? -3% | 0.903 ? 25% |
| Idle Average * (Watt) | 1.8 | 1.28 29% | 2 -11% | 1.98 -10% | 1.89 ? -5% | 1.479 ? 18% |
| Idle Maximum * (Watt) | 2.3 | 1.31 43% | 2.09 9% | 2.3 -0% | 2.3 ? -0% | 1.677 ? 27% |
| Load Average * (Watt) | 4.8 | 3.25 32% | 4.62 4% | 4.71 ? 2% | 6.66 ? -39% | |
| Load Maximum * (Watt) | 8.1 | 8.62 -6% | 8.73 -8% | 8.42 ? -4% | 10.6 ? -31% |
* ... kleiner is beter
Energieverbruik: Geekbench (150 cd/m²)
Energieverbruik: GFXbench (150 cd/m²)
Batterijduur
Een van de grootste sterke punten van de Poco X8 is de accuduur: In de wifi-accutest haalt de telefoon een indrukwekkende gebruiksduur van bijna 30 uur – een resultaat dat de norm zet in deze prijsklasse. Sommige telefoons in dezelfde prijsklasse gaan slechts 60% zo lang mee.
| Xiaomi Poco X8 8340 mAh | Xiaomi Poco X7 5110 mAh | Nothing Phone (4b) 5200 mAh | Motorola Moto G77 5200 mAh | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G 8340 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| Batterijduur | -41% | -25% | -32% | -1% | |
| WiFi v1.3 (h) | 29.5 | 17.5 -41% | 22 -25% | 20 -32% | 29.2 -1% |
| Reader / Idle (h) | 50 | ||||
| Load (h) | 5.2 |
Notebookcheck totaalscore
Xiaomi Poco X8
- 16-10-2026 v8
Florian Schmitt
Mogelijke alternatieven vergeleken
Afbeelding | Model / recensie | prijs | Gewicht | Drive | Scherm |
|---|---|---|---|---|---|
| Xiaomi Poco X8 Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 8 GB Geheugen, 256 GB UFS 3.1 | Catalogusprijs: 320€ | 223 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2772x1280 447 PPI AMOLED | |
| Xiaomi Poco X7 MediaTek Dimensity 7300 ⎘ ARM Mali-G615 MP2 ⎘ 12 GB Geheugen, 512 GB UFS 2.2 | 185.5 g | 512 GB UFS 2.2 Flash | 6.67" 2712x1220 446 PPI AMOLED | ||
| Nothing Phone (4b) Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 8 GB Geheugen, 128 GB UFS 2.2 | Catalogusprijs: 329€ | 210 g | 128 GB UFS 2.2 Flash | 6.77" 2344x1080 381 PPI Super AMOLED | |
| Motorola Moto G77 Mediatek Dimensity 6400 ⎘ ARM Mali-G57 MP2 ⎘ 8 GB Geheugen, 256 GB UFS 2.1 | Catalogusprijs: 300€ | 182 g | 256 GB UFS 2.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI AMOLED | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 6 GB Geheugen, 256 GB UFS 3.1 | Catalogusprijs: 480€ | 223 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2772x1280 447 PPI OLED |
Transparantie
De selectie van te beoordelen apparaten wordt gemaakt door onze redactie. Het testexemplaar werd ten behoeve van deze beoordeling door de fabrikant of detailhandelaar in bruikleen aan de auteur verstrekt. De kredietverstrekker had geen invloed op deze recensie, noch ontving de fabrikant vóór publicatie een exemplaar van deze recensie. Er bestond geen verplichting om deze recensie te publiceren. Als onafhankelijk mediabedrijf is Notebookcheck niet onderworpen aan het gezag van fabrikanten, detailhandelaren of uitgevers.
[transparency_disclaimer]Dit is hoe Notebookcheck test
Elk jaar beoordeelt Notebookcheck onafhankelijk honderden laptops en smartphones met behulp van gestandaardiseerde procedures om ervoor te zorgen dat alle resultaten vergelijkbaar zijn. We hebben onze testmethoden al zo'n 20 jaar voortdurend ontwikkeld en daarbij de industriestandaard bepaald. In onze testlaboratoria wordt gebruik gemaakt van hoogwaardige meetapparatuur door ervaren technici en redacteuren. Deze tests omvatten een validatieproces in meerdere fasen. Ons complexe beoordelingssysteem is gebaseerd op honderden goed onderbouwde metingen en benchmarks, waardoor de objectiviteit behouden blijft. Meer informatie over onze testmethoden kunt u hier vinden.

















































