Verdict over de realme 16 Pro Plus
De realme 16 Pro+ heeft nauwelijks zwakke punten in onze review en is goed uitgerust voor zijn prijsklasse: Met een snelle processor, een hoge-resolutiecamera die ook geschikt is voor zoomopnamen, een helder scherm en een stijlvolle behuizing van hoge kwaliteit doet hij veel goed.
Daarnaast krijgt u luide en goed klinkende luidsprekers, een grote batterij met voldoende uithoudingsvermogen en IP-certificering, zodat u uw mobiele telefoon niet hoeft te missen in het zwembad.
Het updatebeleid is echter maar gemiddeld en u moet het doen met een USB 2.0-poort. Er is ook geen microSD-slot voor geheugenuitbreiding of WiFi in de 6 GHz band.
Sommige high-end functies ontbreken dus, maar over het geheel genomen is de realme 16 Pro Plus een goed afgerond pakket voor een redelijke prijs.
Pro
Contra
Prijs en beschikbaarheid
Bij amazon.com betaalt u ongeveer US$ 600 voor de middenklasse telefoon.
Inhoudsopgave
- Verdict over de realme 16 Pro Plus
- Specificaties
- Behuizing en functies - Siliconenmateriaal op de achterkant
- Communicatie en bediening - Soepele invoer
- Software en duurzaamheid - Tot Android 20
- Camera's - Zoomen is toegestaan
- Display - Helaas lichte groene tint
- Prestaties, emissies en levensduur van de batterij - krachtig en duurzaam
- Notebookcheck algemene beoordeling
- Mogelijke alternatieven in vergelijking
Specificaties
Top 10 Testrapporten
» Top 10 Multimedia Notebooks
» Top 10 Gaming-Notebooks
» Top 10 Budget Gaming Laptops
» Top 10 Lichtgewicht Gaming-Notebooks
» Top 10 Premium Office/Business-Notebooks
» Top 10 Budget Office/Business-Notebooks
» Top 10 Workstation-Laptops
» Top 10 Subnotebooks
» Top 10 Ultrabooks
» Top 10 Notebooks tot €300
» Top 10 Notebooks tot €500
» Top 10 Notebooks tot € 1.000
» De beste notebookbeeldschermen
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 13
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 15
» Top Windows alternatieven voor de MacBook 12 en Air
» Top 10 best verkopende notebooks op Amazon
» Top 10 Convertible Notebooks
» Top 10 Tablets
» Top 10 Tablets tot € 250
» Top 10 Smartphones
» Top 10 Phablets (>90cm²)
» Top 10 Camera Smartphones
» Top 10 Smartphones tot €500
» Top 10 best verkopende smartphones op Amazon
Behuizing en functies - Siliconenmateriaal op de achterkant
De realme 16 Pro+ is verkrijgbaar in drie kleuren: De beige versie, genaamd Master Gold, en Pebble Grey hebben een organisch siliconenmateriaal op de achterkant, dat zeer aangenaam aanvoelt en een lichte leerachtige textuur heeft.
De roze versie heeft daarentegen een glad oppervlak, maar is ook een paar gram lichter en iets slanker. De cameramodule in reflecterend chroomdesign is met een lichte curve in de achterkant geïntegreerd, zoals bekend van Motorola-telefoons.
Alle modellen zijn IP68/IP69-gecertificeerd en kunnen dus zonder schade in ondiep water worden ondergedompeld.
Ons testtoestel wordt geleverd met 256 GB massaopslag en 8 GB RAM, modellen met 128 of 512 GB opslag en tot 12 GB RAM zijn internationaal ook verkrijgbaar.
Helaas moet u het doen met een USB 2.0-poort en dus geen bekabelde beelduitvoer. Er is echter wel een infraroodsensor die gebruikt kan worden om bijvoorbeeld televisies op afstand te bedienen.
Communicatie en bediening - Soepele invoer
De realme 16 Pro+ moet het stellen zonder het minder drukke 6 GHz netwerk voor WLAN-verbindingen, maar bereikt toch snelle en relatief stabiele verbindingen.
Er zijn veel 4G- en 5G-frequenties beschikbaar, zodat de telefoon ook internationaal gebruikt kan worden. Hij is te vinden via verschillende satellietnetwerken zoals GPS of Beidou.
Het scherm met maximaal 144 Hz kan touchscreen-invoer zeer snel verwerken, waardoor de bediening zeer vloeiend is. Alleen de randen van het scherm die over de hoeken uitsteken kunnen af en toe bedieningsfouten veroorzaken.
Achter het scherm zit een vingerafdruksensor verborgen. Deze werkt betrouwbaar. Het is ook mogelijk om de telefoon te ontgrendelen met gezichtsherkenning, maar hier wordt alleen de 2D-methode gebruikt.
| Networking | |
| Realme 16 Pro+ | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Realme 14 Pro+ | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Gemiddeld 802.11 a/b/g/n/ac/ax | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Gemiddelde van klas Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
Software en duurzaamheid - Tot Android 20
Android 16 is voorgeïnstalleerd, de beveiligingspatches dateren van april 2026 en zijn op het moment van deze recensie dus nog behoorlijk up-to-date.
Volgens de fabrikant kunt u drie grote Android updates en vier jaar beveiligingspatches verwachten. Dit is eigenlijk te kort voor de EU-richtlijnen.
Realme heeft het over een "milieuvriendelijk" organisch siliconenmateriaal op de achterkant, maar specificeert dit niet verder. We hebben geen verdere informatie over duurzaamheid kunnen vinden.
Camera's - Zoomen is toegestaan
Met zijn 200 megapixel hoofdcamera en een telefotocamera voor hybride optische zoom tot 3,5x is de telefoon zeer goed gepositioneerd. Dankzij de hoge resolutie van de hoofdsensor kunnen zoomeffecten ook worden bereikt door het beeld bij te snijden, wat betekent dat zelfs 10x ingezoomde foto's er nog steeds aantrekkelijk uitzien.
Over het algemeen zien de foto's van de hoofdcamera er behoorlijk scherp en gedetailleerd uit, zelfs bij weinig licht. De groothoekcamera zou daarentegen wat meer details kunnen overbrengen.
Aan de voorkant zit een 50 megapixel selfiecamera. Deze maakt redelijk respectabele portretten.
Beeldvergelijking
Bekijk een scène en navigeer binnen het eerste beeld. Eén klik wijzigt het zoomniveau. Eén klik op het ingezoomde beeld opent het origineel in een nieuw venster. Het eerste beeld toont de verschaalde foto van het testtoestel.
Hauptkamera PflanzeHauptkamera UmgebungHauptkamera Low LightWeitwinkelkamera

Display - Helaas lichte groene tint
Het scherm kan zeer helder worden met maximaal 1.775 cd/m² en overtreft daardoor ook reflecties buitenshuis. Helaas worden bruine tinten niet optimaal weergegeven en is er een lichte groenzweem zichtbaar in lichte grijstinten.
We hebben PWM flikkering gemeten bij 90 Hz, DC dimming is aanwezig, maar de fabrikant zegt niets over de frequentie. Gevoelige mensen moeten het scherm zeker testen voordat ze het kopen.
| |||||||||||||||||||||||||
Helderheidsverdeling: 97 %
Helderheid in Batterij-modus: 1775 cd/m²
Contrast: ∞:1 (Zwart: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 2.29 | ∀{0.5-29.43 Ø4.74}
ΔE Greyscale Calman: 3.8 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
93.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.219
CCT: 6418 K
| Realme 16 Pro+ AMOLED, 2800x1280, 6.8" | Realme 14 Pro+ OLED, 2800x1272, 6.8" | Xiaomi Poco X8 Pro AMOLED, 2756x1268, 6.6" | Nothing Phone (4a) Pro AMOLED, 2800x1260, 6.8" | Motorola Edge 70 Fusion AMOLED, 2772x1272, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|---|
| Screen | 14% | 12% | 7% | 12% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1775 | 1169 -34% | 1104 -38% | 1604 -10% | 1501 -15% |
| Brightness (cd/m²) | 1744 | 1148 -34% | 1102 -37% | 1585 -9% | 1476 -15% |
| Brightness Distribution (%) | 97 | 94 -3% | 97 0% | 95 -2% | 96 -1% |
| Black Level * (cd/m²) | |||||
| Colorchecker dE 2000 * | 2.29 | 1.17 49% | 1.2 48% | 1.9 17% | 1.52 34% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 5.41 | 2.38 56% | 2.4 56% | 4.3 21% | 3.47 36% |
| Greyscale dE 2000 * | 3.8 | 1.9 50% | 2.1 45% | 2.9 24% | 2.6 32% |
| Gamma | 2.219 99% | 2.249 98% | 2.22 99% | 2.27 97% | 2.184 101% |
| CCT | 6418 101% | 6732 97% | 6472 100% | 7083 92% | 6444 101% |
* ... kleiner is beter
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)
| Screen flickering / PWM waargenomen | 90 Hz Amplitude: 14 % | ||
De achtergrondverlichting van het scherm flikkert op 90 Hz (in het slechtste geval, bijvoorbeeld bij gebruik van PWM) . De frequentie van 90 Hz is erg laag en kan dus aanleiding geven tot geïrriteerde ogen en hoofdpijn bij langer gebruik. Ter vergelijking: 52 % van alle geteste toestellen maakten geen gebruik van PWM om de schermhelderheid te verlagen. Als het wel werd gebruikt, werd een gemiddelde van 7867 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz waargenomen. | |||
Meetreeks met vast zoomniveau en verschillende helderheidsinstellingen (De amplitudekromme bij minimale helderheid ziet er vlak uit, maar dit komt door de schaling. Het infovak toont de vergrote versie van de amplitude bij minimale helderheid)
Responstijd Scherm
| ↔ Responstijd Zwart naar Wit | ||
|---|---|---|
| 1.3 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.7 ms stijging | |
| ↘ 0.6 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.1 (minimum) tot 240 (maximum) ms. » 7 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (19.9 ms) van alle geteste toestellen. | ||
| ↔ Responstijd 50% Grijs naar 80% Grijs | ||
| 1.6 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 1 ms stijging | |
| ↘ 0.6 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.165 (minimum) tot 636 (maximum) ms. » 8 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (31.2 ms) van alle geteste toestellen. | ||
Prestaties, emissies en levensduur van de batterij - krachtig en duurzaam
De Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 is behoorlijk krachtig en past goed bij een telefoon van rond de 450 euro. De Poco X8 Pro laat zien dat er nog meer prestaties mogelijk zijn in deze prijsklasse, maar de realme 16 Pro+ komt zonder stotteren door in dagelijks gebruik en kan ook meer veeleisende apps aan.
De prestaties in 3D zijn goed, dus u kunt een mobiele game of twee spelen.
Het is ook prettig dat de telefoon nauwelijks gas geeft, ook al kan het oppervlak behoorlijk warm worden bij langdurige hoge belasting.
De luidsprekers zijn krachtig en leveren over het algemeen een goed gebalanceerd geluid. Veel Bluetooth audiocodecs maken een eenvoudige, draadloze aansluiting van koptelefoons met een goede geluidskwaliteit mogelijk.
De batterij van 7.000 mAh is behoorlijk krachtig en heeft een zeer goede werkduur van meer dan 23 uur. Dankzij de snellaadtechnologie kan hij in iets minder dan een uur worden opgeladen.
| Realme 16 Pro+ | Realme 14 Pro+ | Xiaomi Poco X8 Pro | Nothing Phone (4a) Pro | Motorola Edge 70 Fusion | Gemiddeld 256 GB UFS 3.1 Flash | Gemiddelde van klas Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | 7% | 31% | 18% | 10% | -16% | 4% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 1997 | 2002 0% | 3576.86 79% | 1977.37 -1% | 2049.4 3% | 1768 ? -11% | 2229 ? 12% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1729 | 1760 2% | 3565.14 106% | 1738.18 1% | 1825.9 6% | 1225 ? -29% | 1910 ? 10% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 299 | 366 22% | 324.76 9% | 409.28 37% | 351.2 17% | 289 ? -3% | 306 ? 2% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 402 | 411 2% | 112.05 -72% | 547.62 36% | 452.1 12% | 325 ? -19% | 362 ? -10% |
(-) De maximumtemperatuur aan de bovenzijde bedraagt 48 °C / 118 F, vergeleken met het gemiddelde van 35.2 °C / 95 F, variërend van 21.9 tot 247 °C voor de klasse Smartphone.
(-) De bodem warmt op tot een maximum van 48.2 °C / 119 F, vergeleken met een gemiddelde van 34 °C / 93 F
(+) Bij onbelast gebruik bedraagt de gemiddelde temperatuur voor de bovenzijde 25.8 °C / 78 F, vergeleken met het apparaatgemiddelde van 32.9 °C / 91 F.
3DMark Stresstests
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Realme 14 Pro+ | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Realme 14 Pro+ | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Solar Bay Stress Test Stability | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Steel Nomad Light Stress Test Stability | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Realme 14 Pro+ | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
Realme 16 Pro+ audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (87 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 32.6% lager dan de mediaan
(-) | de lage tonen zijn niet lineair (18.4% delta naar de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | hogere middens - gemiddeld 8.4% hoger dan de mediaan
(+) | de middentonen zijn lineair (6.7% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(+) | evenwichtige hoogtepunten - slechts 3.6% verwijderd van de mediaan
(+) | de hoge tonen zijn lineair (5.8% delta naar de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(±) | lineariteit van het totale geluid is gemiddeld (27.4% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 71% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 5% vergelijkbaar, 24% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 35%, de slechtste was 134%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 83% van alle geteste apparaten waren beter, 4% gelijk, 13% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 24%, de slechtste was 134%
Motorola Edge 70 Fusion audioanalyse
(±) | luidspreker luidheid is gemiddeld maar goed (78.5 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 20.3% lager dan de mediaan
(-) | de lage tonen zijn niet lineair (25.6% delta naar de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | hogere middens - gemiddeld 8.1% hoger dan de mediaan
(-) | de middentonen zijn niet lineair (15% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(+) | evenwichtige hoogtepunten - slechts 3.9% verwijderd van de mediaan
(±) | lineariteit van de hoogtepunten is gemiddeld (13% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(-) | het totale geluid is niet lineair (35.7% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 85% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 1% vergelijkbaar, 14% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 35%, de slechtste was 134%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 94% van alle geteste apparaten waren beter, 1% gelijk, 5% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 24%, de slechtste was 134%
| Realme 16 Pro+ 7000 mAh | Realme 14 Pro+ 6000 mAh | Xiaomi Poco X8 Pro 6500 mAh | Nothing Phone (4a) Pro 5080 mAh | Motorola Edge 70 Fusion 7000 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| Batterijduur | -17% | -16% | -22% | 6% | |
| WiFi v1.3 (h) | 23.1 | 19.2 -17% | 19.4 -16% | 18 -22% | 24.5 6% |
| Reader / Idle (h) | 39.3 | ||||
| Load (h) | 5.4 |
Notebookcheck algemene beoordeling
Realme 16 Pro+
- 11-05-2026 v8
Florian Schmitt
Mogelijke alternatieven in vergelijking
Afbeelding | Model / recensie | prijs | Gewicht | Drive | Scherm |
|---|---|---|---|---|---|
| Realme 16 Pro+ Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB ⎘ Qualcomm Adreno 722 ⎘ 8 GB Geheugen, 256 GB | Amazon: Catalogusprijs: 449€ | 203 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.80" 2800x1280 453 PPI AMOLED | |
| Realme 14 Pro+ Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 12 GB Geheugen, 512 GB | Catalogusprijs: 499€ | 194 g | 512 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2800x1272 450 PPI OLED | |
| Xiaomi Poco X8 Pro MediaTek Dimensity 8500 ⎘ ARM Mali-G720 MP8 ⎘ 12 GB Geheugen, 512 GB | Catalogusprijs: 400€ | 202 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.59" 2756x1268 460 PPI AMOLED | |
| Nothing Phone (4a) Pro Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB ⎘ Qualcomm Adreno 722 ⎘ 12 GB Geheugen, 256 GB | Amazon: Catalogusprijs: 549€ | 210 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2800x1260 450 PPI AMOLED | |
| Motorola Edge 70 Fusion Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 8 GB Geheugen, 256 GB | Catalogusprijs: 420€ | 193 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI AMOLED |
Transparantie
De selectie van te beoordelen apparaten wordt gemaakt door onze redactie. Het proefexemplaar werd door de auteur op eigen kosten vrijelijk aangekocht. De kredietverstrekker had geen invloed op deze recensie, noch ontving de fabrikant vóór publicatie een exemplaar van deze recensie. Er bestond geen verplichting om deze recensie te publiceren. Als onafhankelijk mediabedrijf is Notebookcheck niet onderworpen aan het gezag van fabrikanten, detailhandelaren of uitgevers.
[transparency_disclaimer]Dit is hoe Notebookcheck test
Elk jaar beoordeelt Notebookcheck onafhankelijk honderden laptops en smartphones met behulp van gestandaardiseerde procedures om ervoor te zorgen dat alle resultaten vergelijkbaar zijn. We hebben onze testmethoden al zo'n 20 jaar voortdurend ontwikkeld en daarbij de industriestandaard bepaald. In onze testlaboratoria wordt gebruik gemaakt van hoogwaardige meetapparatuur door ervaren technici en redacteuren. Deze tests omvatten een validatieproces in meerdere fasen. Ons complexe beoordelingssysteem is gebaseerd op honderden goed onderbouwde metingen en benchmarks, waardoor de objectiviteit behouden blijft. Meer informatie over onze testmethoden kunt u hier vinden.


































