Oordeel over de Nothing Phone (4a)
De Nothing Phone (4a) is een verstandige evolutie van zijn succesvolle voorganger, zonder een echte revolutie te betekenen. Vooral het aanzienlijk helderdere scherm, de sterke dagelijkse prestaties van de nieuwe Snapdragon-processor en de verbeterde camera met periscoopzoom springen in het oog, waarbij de laatste een echt hoogtepunt in deze prijsklasse is. De batterijduur, het ontwerp en de individueel aanpasbare Glyph-verlichting laten ook een goede indruk achter.
In het dagelijks gebruik maakt de smartphone indruk met een soepele werking, een goede bouwkwaliteit en moderne functies zoals 5G, Wi-Fi 6 en NFC. De hoofdcamera en zoomcamera leveren sterke resultaten in goede lichtomstandigheden, terwijl de ultra-groothoekcamera vrij zwak is.
Het belangrijkste punt van kritiek betreft het updatebeleid: drie Android updates lijken nu wat beperkt. Daarnaast is er geen ondersteuning voor eSIM buiten Japan, en de luidsprekers en koeling bereiken geen echt topniveau. Het apparaat kan ook behoorlijk warm worden onder belasting.
Pro
Contra
Prijs en beschikbaarheid
De Nothing Phone (4a) is rechtstreeks verkrijgbaar bij Nothingen bij verkooppunten zoals Amazon en Coolblue.
In Duitsland wordt hij aangeboden in vier kleuren en drie opslagvarianten, met RRP's van €349 voor het 8/128 GB model, €389 voor de 8/256 GB versie en €429 voor de 12/256 GB configuratie. Prijzen, beschikbaarheid en beschikbare kleur-/opslagopties kunnen per regio verschillen.
Inhoudsopgave
- Oordeel over de Nothing Phone (4a)
- Specificaties: Niets Telefoon (4a)
- Behuizing en functies: eSIM-ondersteuning alleen voor Japanse modellen
- Communicatie en bediening: Nothing Phone (4a) met optische vingerafdruksensor
- Software en duurzaamheid: Slechts drie Android updates voor de Nothing-smartphone
- Camera's: periscoopzoom in de telefoon (4a)
- Helder display met hoogfrequent PWM-dimmen
- Prestaties, emissies en batterijduur: moderne 4 nm Snapdragon
- Notebookcheck algemene beoordeling
- Mogelijke alternatieven in een oogopslag
De Nothing Phone (4a) volgt op de Phone (3a)die uiteindelijk een soort verborgen juweel in het middensegment werd, niet in de laatste plaats dankzij de dalende prijs.
Met het nieuwe model heeft Nothing vooral de helderheid van het display en de opslagsnelheid verbeterd. De batterijcapaciteit neemt alleen aanzienlijk toe in het Indiase model (5.400 mAh), en er is ook voor het eerst een periscoopzoomlens toegevoegd.
Specificaties: Niets Telefoon (4a)
Top 10 Testrapporten
» Top 10 Multimedia Notebooks
» Top 10 Gaming-Notebooks
» Top 10 Budget Gaming Laptops
» Top 10 Lichtgewicht Gaming-Notebooks
» Top 10 Premium Office/Business-Notebooks
» Top 10 Budget Office/Business-Notebooks
» Top 10 Workstation-Laptops
» Top 10 Subnotebooks
» Top 10 Ultrabooks
» Top 10 Notebooks tot €300
» Top 10 Notebooks tot €500
» Top 10 Notebooks tot € 1.000
» De beste notebookbeeldschermen
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 13
» Top Windows Alternatieven voor de MacBook Pro 15
» Top Windows alternatieven voor de MacBook 12 en Air
» Top 10 best verkopende notebooks op Amazon
» Top 10 Convertible Notebooks
» Top 10 Tablets
» Top 10 Tablets tot € 250
» Top 10 Smartphones
» Top 10 Phablets (>90cm²)
» Top 10 Camera Smartphones
» Top 10 Smartphones tot €500
» Top 10 best verkopende smartphones op Amazon
Behuizing en functies: eSIM-ondersteuning alleen voor Japanse modellen
De Nothing Phone (4a) is verkrijgbaar in vier kleuren: zwart, wit, blauw en roze. De bouwkwaliteit is indrukwekkend, met strakke en gelijkmatige openingen. Hij voelt ook stabiel aan wanneer hij wordt onderworpen aan draai pogingen, hoewel hij hoorbaar kraakt. De screen-to-body ratio is een aantrekkelijke 87%.
De functies zijn verbeterd met de nieuwe SoC en geüpgradede camera, maar dit zijn geen grote sprongen in vergelijking met zijn voorganger. Nieuw op de achterkant is de Glyph Bar, die nu meer LED's heeft dan op de Telefoon (3a) en uitgebreid geconfigureerd kan worden. De AI-knop is ook naar de linkerkant verplaatst, waardoor hij makkelijker te onderscheiden is van de aan/uit-knop.
Communicatie en bediening: Nothing Phone (4a) met optische vingerafdruksensor
Voor zijn prijsklasse is de Nothing Phone (4a) goed uitgerust op het gebied van communicatiemodules: snelle Wi-Fi 6, 5G Sub-6 en NFC zijn allemaal aan boord. Voor gesprekken ondersteunt hij dubbele nano-SIM, Wi-Fi bellen, VoLTE en Vo5G, maar helaas geen eSIM. De gesprekskwaliteit is goed wanneer de telefoon aan het oor wordt gehouden, hoewel de onderdrukking van omgevingsgeluid vaak zijn grenzen bereikt in luid verkeerslawaai.
Biometrische beveiliging wordt verzorgd door een optische vingerafdrukscanner die in het scherm is geïntegreerd, die goede herkenningspercentages biedt en de smartphone snel ontgrendelt. Minder veilige gezichtsherkenning via de camera aan de voorkant is ook beschikbaar. De lineaire vibratiemotor levert heldere haptische feedback en kan in de instellingen worden aangepast.
| Networking | |
| Nothing Phone (4a) | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Honor 400 | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Gemiddeld 802.11 a/b/g/n/ac/ax | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Gemiddelde van klas Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
Software en duurzaamheid: Slechts drie Android updates voor de Nothing-smartphone
Op het gebied van duurzaamheid is Nothing relatief transparant en geeft informatie over de gebruikte gerecyclede materialen en de CO2-uitstoot van de smartphone. De verpakking is ook plasticvrij.
De update-situatie is meer gemengd: Terwijl zes jaar aan beveiligingspatches perfect acceptabel is, zijn er slechts drie jaar aan Android updates. Android 19 zal dus het eindpunt zijn.
Camera's: periscoopzoom in de telefoon (4a)
De frontcamera van de Nothing Phone (4a) maakt evenwichtige opnamen bij daglicht en ondersteunt Full HD video tot 60 FPS.
Het trio aan de achterkant is ongewoon goed uitgerust voor deze prijsklasse, want Nothing biedt zelfs een periscoopzoomlens met 3,5x optische vergroting (80 mm). Optische beeldstabilisatie is ook inbegrepen, en zowel de hoofdcamera als de zoomlens leveren aantrekkelijke foto's in goede lichtomstandigheden. De ultra-groothoekcamera blijft wat achter op het gebied van kwaliteit en blijft op het gebruikelijke, nogal zwakke niveau in het middensegment.
De hoofdcamera en zoomlens nemen video's op in 4K/30 FPS of 1080p/60 FPS. Degenen die genoegen nemen met Full HD met 30 FPS kunnen ook de ultra-groothoekcamera gebruiken. Tijdens de video-opname knippert de rode Glyph LED continu om aan te geven dat de opname bezig is. Het geluid is een beetje blikkerig.
Beeldvergelijking
Bekijk een scène en navigeer binnen het eerste beeld. Eén klik wijzigt het zoomniveau. Eén klik op het ingezoomde beeld opent het origineel in een nieuw venster. Het eerste beeld toont de verschaalde foto van het testtoestel.
HauptkameraHauptkameraUltraweitwinkel5-facher ZoomLow-Light

Helder display met hoogfrequent PWM-dimmen
Het scherm van de Nothing Phone (4a) is iets groter geworden, 6,78 inch, en is aanzienlijk helderder dan voorheen. In onze test kwam het echter niet in de buurt van de door Nothing geadverteerde piekhelderheid van 4.500 cd/m².
De vernieuwingsfrequentie kan door het systeem dynamisch worden aangepast tussen 30 en 120 Hz. Om vermoeide ogen te verminderen, gebruikt Nothing hoogfrequent PWM-dimmen op 2.160 Hz, hoewel we ook een basisflikkering van 90 Hz hebben gemeten, wat betekent dat ongemak voor gevoelige gebruikers niet kan worden uitgesloten.
| |||||||||||||||||||||||||
Helderheidsverdeling: 97 %
Helderheid in Batterij-modus: 1536 cd/m²
Contrast: ∞:1 (Zwart: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 2.6 | ∀{0.5-29.43 Ø4.74}
ΔE Greyscale Calman: 2 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
99.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.24
CCT: 6878 K
| Nothing Phone (4a) AMOLED, 2720x1224, 6.8" | Samsung Galaxy A36 5G Super AMOLED, 2340x1080, 6.7" | Xiaomi Poco M8 Pro 5G AMOLED, 2772x1280, 6.8" | Honor 400 OLED, 2736x1264, 6.6" | |
|---|---|---|---|---|
| Screen | 4% | 28% | 33% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1536 | 1127 -27% | 1791 17% | 1605 4% |
| Brightness (cd/m²) | 1538 | 1137 -26% | 1795 17% | 1607 4% |
| Brightness Distribution (%) | 97 | 98 1% | 99 2% | 96 -1% |
| Black Level * (cd/m²) | ||||
| Colorchecker dE 2000 * | 2.6 | 1.8 31% | 1.5 42% | 0.7 73% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 5.7 | 2.8 51% | 3.4 40% | 1.5 74% |
| Greyscale dE 2000 * | 2 | 2.1 -5% | 1 50% | 1.1 45% |
| Gamma | 2.24 98% | 2.11 104% | 2.23 99% | 2.24 98% |
| CCT | 6878 95% | 6466 101% | 6587 99% | 6422 101% |
* ... kleiner is beter
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Honor 400 | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Honor 400 | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Nothing Phone (4a) | |
Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)
| Screen flickering / PWM waargenomen | 90 Hz Amplitude: 17.49 % Secondary Frequency: 2173 Hz | ||
De achtergrondverlichting van het scherm flikkert op 90 Hz (in het slechtste geval, bijvoorbeeld bij gebruik van PWM) . De frequentie van 90 Hz is erg laag en kan dus aanleiding geven tot geïrriteerde ogen en hoofdpijn bij langer gebruik. Ter vergelijking: 52 % van alle geteste toestellen maakten geen gebruik van PWM om de schermhelderheid te verlagen. Als het wel werd gebruikt, werd een gemiddelde van 7864 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz waargenomen. | |||
Meetreeks met vast zoomniveau en verschillende helderheidsinstellingen (De amplitudekromme bij minimale helderheid ziet er vlak uit, maar dit komt door de schaling. Het infovak toont de vergrote versie van de amplitude bij minimale helderheid)
Responstijd Scherm
| ↔ Responstijd Zwart naar Wit | ||
|---|---|---|
| 0.99 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.497 ms stijging | |
| ↘ 0.49 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde erg snelle responstijden in onze tests en zou zeer geschikt moeten zijn voor snelle games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.1 (minimum) tot 240 (maximum) ms. » 3 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (19.9 ms) van alle geteste toestellen. | ||
| ↔ Responstijd 50% Grijs naar 80% Grijs | ||
| 8.18 ms ... stijging ↗ en daling ↘ gecombineerd | ↗ 0.3435 ms stijging | |
| ↘ 7.836 ms daling | ||
| Het scherm vertoonde snelle responstijden in onze tests en zou geschikt moeten zijn voor games. Ter vergelijking: alle testtoestellen variëren van 0.165 (minimum) tot 636 (maximum) ms. » 21 % van alle toestellen zijn beter. Dit betekent dat de gemeten responstijd beter is dan het gemiddelde (31.2 ms) van alle geteste toestellen. | ||
Prestaties, emissies en batterijduur: moderne 4 nm Snapdragon
A Snapdragon 7s Gen 4 met een geïntegreerde Adreno 810 GPU drijft de Nothing Phone (4a) aan. Het LPDDR4x geheugen is misschien niet hypermodern, maar dat komt waarschijnlijk door de geheugencrisis, en dit type RAM blijft gebruikelijk in deze prijsklasse. Het heeft geen merkbare invloed op de dagelijkse prestaties, want het systeem draait erg soepel.
Onder belasting kan de oppervlaktetemperatuur hier en daar de 50 °C benaderen. Hoewel dit nog steeds binnen acceptabele grenzen valt, kan het soms erg warm aanvoelen. De SoC lijkt hier echter geen last van te hebben en levert consequent zijn volledige prestaties.
De luidsprekers leveren behoorlijk geluid, maar zullen waarschijnlijk niet veel enthousiasme opwekken. De batterijduur is daarentegen overtuigend. De Phone (4a) kan ook vrij snel via een kabel worden opgeladen met maximaal 50 watt: Een volledige lading duurde in onze test 65 minuten (50%: 23 min., 80%: 39 min.).
| Nothing Phone (4a) | Samsung Galaxy A36 5G | Xiaomi Poco M8 Pro 5G | Honor 400 | Gemiddeld 256 GB UFS 3.1 Flash | Gemiddelde van klas Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | -59% | -40% | 14% | -6% | 15% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 2003.93 | 968.34 -52% | 1009.1 -50% | 1962.46 -2% | 1768 ? -12% | 2231 ? 11% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1596.2 | 166.77 -90% | 993.91 -38% | 1812.5 14% | 1225 ? -23% | 1910 ? 20% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 263.22 | 233.98 -11% | 183.57 -30% | 333.34 27% | 289 ? 10% | 306 ? 16% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 325.75 | 62.58 -81% | 187.74 -42% | 377.57 16% | 325 ? 0% | 361 ? 11% |
(-) De maximumtemperatuur aan de bovenzijde bedraagt 49.9 °C / 122 F, vergeleken met het gemiddelde van 35.3 °C / 96 F, variërend van 21.9 tot 247 °C voor de klasse Smartphone.
(-) De bodem warmt op tot een maximum van 47.5 °C / 118 F, vergeleken met een gemiddelde van 34 °C / 93 F
(+) Bij onbelast gebruik bedraagt de gemiddelde temperatuur voor de bovenzijde 31.1 °C / 88 F, vergeleken met het apparaatgemiddelde van 32.9 °C / 91 F.
3DMark-stresstests
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Honor 400 | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Steel Nomad Light Stress Test Stability | |
| Honor 400 | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Nothing Phone (4a) | |
Nothing Phone (4a) audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (89.3 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 21.5% lager dan de mediaan
(±) | lineariteit van de lage tonen is gemiddeld (7.7% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | hogere middens - gemiddeld 6.1% hoger dan de mediaan
(+) | de middentonen zijn lineair (4.7% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(+) | evenwichtige hoogtepunten - slechts 3.6% verwijderd van de mediaan
(+) | de hoge tonen zijn lineair (4.1% delta naar de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(±) | lineariteit van het totale geluid is gemiddeld (16% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 5% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 5% vergelijkbaar, 90% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 34%, de slechtste was 134%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 25% van alle geteste apparaten waren beter, 5% gelijk, 70% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 24%, de slechtste was 134%
Samsung Galaxy A36 5G audioanalyse
(+) | luidsprekers kunnen relatief luid spelen (90.5 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | bijna geen lage tonen - gemiddeld 26.4% lager dan de mediaan
(±) | lineariteit van de lage tonen is gemiddeld (7.3% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Midden 400 - 2000 Hz
(±) | lagere middens - gemiddeld 6.1% lager dan de mediaan
(+) | de middentonen zijn lineair (4.3% delta ten opzichte van de vorige frequentie)
Hoog 2 - 16 kHz
(+) | evenwichtige hoogtepunten - slechts 3% verwijderd van de mediaan
(+) | de hoge tonen zijn lineair (1.8% delta naar de vorige frequentie)
Algemeen 100 - 16.000 Hz
(±) | lineariteit van het totale geluid is gemiddeld (17.9% verschil met de mediaan)
Vergeleken met dezelfde klasse
» 16% van alle geteste apparaten in deze klasse waren beter, 8% vergelijkbaar, 76% slechter
» De beste had een delta van 11%, het gemiddelde was 34%, de slechtste was 134%
Vergeleken met alle geteste toestellen
» 37% van alle geteste apparaten waren beter, 8% gelijk, 55% slechter
» De beste had een delta van 4%, het gemiddelde was 24%, de slechtste was 134%
| Batterijduur - WiFi v1.3 | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Honor 400 | |
Notebookcheck algemene beoordeling
De Nothing Phone (4a) maakt indruk als een stijlvolle smartphone uit het middensegment met een sterk beeldscherm, goede prestaties, een lange batterijlevensduur en een verrassend goede zoomcamera, maar schiet tekort als het gaat om zijn updatebeleid.

Nothing Phone (4a)
- 12-05-2026 v8
Daniel Schmidt
Mogelijke alternatieven in een oogopslag
Afbeelding | Model / recensie | prijs | Gewicht | Drive | Scherm |
|---|---|---|---|---|---|
| Nothing Phone (4a) Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 12 GB Geheugen, 256 GB | Amazon: Catalogusprijs: 429€ | 204.5 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.78" 2720x1224 440 PPI AMOLED | |
| Samsung Galaxy A36 5G Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 6 GB Geheugen, 256 GB | Amazon: Catalogusprijs: 379€ | 195 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.70" 2340x1080 385 PPI Super AMOLED | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 12 GB Geheugen, 512 GB UFS 2.1 | Amazon: $380.00 Catalogusprijs: 400 Euro | 206 g | 512 GB UFS 2.2 Flash | 6.83" 2772x1280 447 PPI AMOLED | |
| Honor 400 Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 720 ⎘ 8 GB Geheugen, 512 GB | Amazon: Catalogusprijs: 550€ | 184 g | 512 GB UFS 3.1 Flash | 6.55" 2736x1264 460 PPI OLED |
Transparantie
De selectie van te beoordelen apparaten wordt gemaakt door onze redactie. Het testexemplaar werd door de fabrikant gratis aan de auteur ter beoordeling verstrekt. Er was geen invloed van derden op deze recensie, noch ontving de fabrikant vóór publicatie een exemplaar van deze recensie. Er bestond geen verplichting om deze recensie te publiceren. Als onafhankelijk mediabedrijf is Notebookcheck niet onderworpen aan het gezag van fabrikanten, detailhandelaren of uitgevers.
[transparency_disclaimer]Dit is hoe Notebookcheck test
Elk jaar beoordeelt Notebookcheck onafhankelijk honderden laptops en smartphones met behulp van gestandaardiseerde procedures om ervoor te zorgen dat alle resultaten vergelijkbaar zijn. We hebben onze testmethoden al zo'n 20 jaar voortdurend ontwikkeld en daarbij de industriestandaard bepaald. In onze testlaboratoria wordt gebruik gemaakt van hoogwaardige meetapparatuur door ervaren technici en redacteuren. Deze tests omvatten een validatieproces in meerdere fasen. Ons complexe beoordelingssysteem is gebaseerd op honderden goed onderbouwde metingen en benchmarks, waardoor de objectiviteit behouden blijft. Meer informatie over onze testmethoden kunt u hier vinden.


































